Понеділок

20.05.2019

06:34

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Депутати приймали рішення на Майдані
Такого у нашому місті ще не було! Позачергова, 49 сесія Острозької міськради відбулася у суботу, 25 січня. Але працювали депутати не в теплому затишному приміщенні зали засідань, як зазвичай, а на морозі – на центральному майдані міста. Причиною стало загострення політичної ситуації в державі і висловлення міськими обранцями свого ставлення до протистоянь народу і центральної влади на Майданах країни.   

Розпочалося засідання повідомленням міського голови Олександра Шикера про те, що сесія скликана у зв’язку зі зверненням групи депутатів Острозької міської ради, аби висловити своє ставлення щодо громадсько-політичної ситуації, яка склалася в державі. Згідно ст. 19 п. 2 Регламенту Острозької міськради сесія має відбуватися в актовій залі по вул. Ревкомівська, 2. Однак, відповідно до п. 3 тієї ж статті, за рішенням депутатів, яке прийняте більшістю від загального складу ради, сесія може проводитися і в іншому місці. Питання про місце проведення засідання сесії було поставлене на голосування. Депутати одноголосно проголосували за те, щоб засідання відбулося на центральній площі.

Потім було проінформовано, що із 30 депутатів на сесію прибуло 25. Не було трьох депутатів, які представляють Партію регіонів. До речі, крім запрошених на сесію, у засіданні брали участь всі бажаючі представники територіальної громади міста. Як і під час мітингу в четвер (ЗГ № 4 ) під час роботи сесії з Межиріча прийшла група активістів із прапорами.

До порядку денного було внесено одне питання, крім, звичайно, затвердження плану роботи сесії – Про заяву Острозької міської ради щодо ситуації, яка склалася в Україні. Перед його розглядом міський голова поп­росив присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих на київському Євромайдані. Потім Олександр Федорович зачитав проект рішення і заяву Острозької міської ради щодо ситуації, яка склалася в Україні. На закінчення він повідомив, що питання обговорене на розширеному засіданні постійних депутатських комісій і схвалене ними. Запитань і доповнень щодо запропонованого рішення і заяви не поступало. Тож депутати одноголосно затвердили документи. Вони публікуються на цій сторінці.

Після офіційного закриття сесії  ніхто з присутніх не розходився. Розпочався мітинг, під час якого виступали представники Острозького міськрайонного штабу Національного спротиву, громадяни міста і району – зокрема, Микола Бендюк, депутати міськради Ольга Шевчук та Юрій Олексійчук, активний учасник київського Майдану Василь Муляр, межирічани Галина Шпарук і Віталій Павлюк. Вони говорили про створення в Рівному Народної ради;  відсутність окремих депутатів облради на засіданні, яке мало відбутися у п’ятницю, 24 січня,  але не відбулося через відсутність кворуму; відвідання учасниками Майдану «прогульників»; побиття активістів і справжні бойові дії у Києві; свавілля беркутівців та «тітушок»; бажання людей жити нормальним життям – без хабарів, страху, злиднів; народне віче в Острозі; недопущення кровоп­ролиття і смерті людей та багато іншого. З вуст виступаючих також звучали заклики до активного протистояння цент­ральній владі, матеріальної підтримки мітингуючих, зокрема, передачі ліків, яких у Києві дуже бракує, навіть – радикальних дій. Активісти також телефонували депутатам Рівненської облради від Острожчини, із запитанням, чому вони проігнорували засідання – Ігореві Пасічнику та Василеві Велянику. Від них були отримані запевнення, що вони будуть присутні на позачерговому засіданні, яке заплановане на понеділок, 27 січня.

На мітингу також виступив начальник Острозького МВ УМВС України в Рівненській області Валерій Самчук. Він, зокрема, сказав, що острозька міліція завж­ди буде з народом. В Київ міліціонери з Острога не відправляються і міськ­відділ працює в звичайному режимі, охороняючи громадський порядок в місті та розкриваючи злочини.

Міський голова Олександр Шикер розповів, що в місті, у приміщенні районного Будинку культури відкрито пункт обігріву. Він може надати допомогу людям, які страждають від холоду, випити чашку гарячого чаю, зіг­рітися.

Після закінчення мітингу велика група активістів вирушила до офісу Партії регіонів та до помешкання депутата облради Василя Думи, аби він побував на сесії облради.Рішення Острозької міської ради

Про заяву Острозької міської ради  щодо ситуації, яка склалась в Україні

від 25 січня 2014 року                                                       № 572

Розглянувши  заяву-звернення депутатів Острозької міської ради щодо ситуації, яка склалась в Україні,  керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Острозька міська рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Схвалити заяву-звернення депутатів міської ради, що додається, та надіслати її Президенту України, Голові Верховної Ради.

2. Звернутись  до депутатів області всіх рад усіх рівнів розглянути  та підтримати на своїх пленарних засіданнях наше звернення.

3. Опублікувати текст цієї заяви-звернення в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії міської ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності та правопорядку, секретарю міської ради М. Добровольському.      

Міський голова     Олександр ШИКЕРЗаява-звернення депутатів Острозької міської ради щодо ситуації, яка склалась в Україні

Ми, депутати Острозької міської ради шостого скликання, вкрай стурбовані перебігом суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні.

Сьогодні є очевидним, що ті програмні засади, з якими провладна більшість, зокрема,  Партія регіонів, Комуністична партія та їх прибічники ішли на  вибори, не виконуються. Замість обіцяної стабільності і євроінтеграції країна  поставлена на межу громадянської війни, хаосу та розколу.

Відповідальність за смерть людей у  мирний час лягає на владу, яка наділена повноваженнями і зобов`язана  захищати гідність та життя кожного громадянина держави, навіть якщо він порушує Закон.

Дотримуючись європейських демократичних принципів, та, керуючись прагненням збереження миру та спокою в українському суспільстві, ми звертаємось:

– до Президента України – негайно відправити Уряд  у відставку, повернутись до Конституції 2004 року, оголосити позачергові вибори до Верховної Ради,  скасувати диктаторські закони, прийняті 16 січня 2014 року та не допустити введення надзвичайного стану;

– до правоохоронних органів – припинити силові дії працівників правоохоронних органів щодо громадян України, які беруть участь в акціях громадянської непокори та звільнити від відповідальності усіх учасників акцій громадянського протесту та негайно відсторонити від виконання обов’язків і притягнути до кримінальної відповідальності працівників підрозділу «Беркут» і внутрішніх військ МВС, причетних до знущання над активістами Євромайдану;

– до представників політичних сил та громадськості – стати на захист конституційних прав і громадянських свобод, закликати свідомих членів Партії регіонів залишити партійні ряди, відмежуватись від злочинних дій влади та стати на захист прав громадян України.

Схвалено рішенням міської ради від 25 січня 2014 р. № 572
№5 від 28 січня 2014 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 332 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]