П'ятниця

19.04.2019

18:05

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Деревообробний комплекс ТзОВ «Ескада-М» в Острозі, Рівненської області. Реконструкція фарбувальної дільниці

Деревообробний комплекс промислової фірми ТзОВ «Ескада-М» розміщується на території колишнього ВАТ «Острозький шиноремонтний завод» в м. Острозі по проспекту Незалежності, 166.

Ділянка вільна від зелених насаджень. Вхід та під’їзд на ділянку здійснюється через територію деревообробного комплексу. Проектом генплану передбачається улаштування бетонованої відмостки, відновлення асфальтобетонного покриття на майданчику біля фарбувального цеху.

Проект озеленення території передбачає відновлення газону з багаторічних трав на ділянці з підсипкою шару рослинного ґрунту. Для захисту території від затоплення і підтоплення, проектом передбачено забезпечення швидкого і повного відведення поверхневих вод з території, а також з ділянки за допомогою поверхневих ухилів в проектовану систему дощової каналізації.

Існуючий цех, який реконструюється, це прямокутна в плані одноповерхова виробнича споруда (42.0х21.0). Висота поверху до з/б плит перекриття 6.80 м.

На запроектованих площах передбачено розташування наступних груп приміщень: фарбувальна дільниця, шліфувальна дільниця, фарбувально-сушильна камера, пакувальна дільниця, комора лакофарбових матеріалів, комора пакувальних матеріалів, тамбур, санвузол, кімната майстрів.

Готовими виробами виробництва будуть пофарбовані, полаковані меблеві фасади – двері і дверцята меблевих шаф, фасади шухляд, декоративні деталі тощо.

Продуктивність виробництва складає 45000м2 плит меблевих фасадів на рік, 22 м2 в зміну. Режим роботи підприємства – одна зміна по 8 годин з перервою на обід 1 година та з двома вихідними на тиждень. При кількості робочих днів у році 265, річний фонд робочого часу становить 2120 год. Кількість працівників – 27.

Джерелом електропостачання служить існуюча трансформаторна підстанція. Категорія по надійності електропостачання – ІІ. Розрахункова потужність силового обладнання – 86.81 кВт/год., установлена потужність силового електрообладнання складає 108.51 кВт/год. Напруга мережі живлення – 0.38/0.22 кВ.

Водопостачання фарбувального цеху здійснюватиметься від існуючого водопроводу. Проектом передбачений об’єднаний господарсько-питний-протипожежний водопровід. Гаряче водопостачання передбачено від проектованих проточних електроводонагрівачів

В процесі обробки меблевих фасадів з ДСП та МДФ утворюватимуться сипучі відходи – пил деревини. Відходи деревини спалюватимуться в паливній підприємства. Тверді побутові відходи складуватимуться в металеві контейнери і по мірі накопичення вивозитимуться на міське сміттєзвалище, про що необхідно укласти договір з міським комунальним підприємством.

Серед джерел негативного впливу на навколишнє середовище під час експлуатації об’єкту будуть викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від технологічних процесів: ґрунтування, фарбування (лакування), шліфування меблевих фасадів.

Згідно результатів розрахунку розсіювання шкідливих речовин в атмосфері (програма «ЭОЛ 2000(h)», максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин не перевищуватимуть допустимих норм на границі санітарно – захисної зони та за її межами. Відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», об’єкт планованої діяльності відноситься до підприємств столярно-теслярних, меблевих, паркетних та по виготовленню ящиків, санітарна класифікація підприємств – клас 5, санітарно-захисна зона – 50 м. Найближча житлова забудова від джерел викидів розташована на відстані 330 м.

Рівень шуму на межі найближчої житлової забудови не перевищує нормативні значення для населених пунктів (не перевищує 45 дБА вночі та 55 дБА вдень відповідно).

Виробнича діяльність цеху на зміну складу рослинних угрупувань, фауни, видової різноманітності за межами підприємства впливу не матиме. Також не здійснюватиметься відчутного впливу на клімат та мікроклімат через незначні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, вологи та тепла.

В процесі обробки меблевих фасадів з ДСП та МДФ утворюватимуться сипучі відходи – пил деревини. Пил деревини системою аспірації забирається від широкострічкового шліфувального верстату безпосередньо з робочих місць в циклон з бункером. Відходи деревини спалюватимуться в паливній підприємства. Тверді побутові відходи складуватимуться в металеві контейнери з кришками і по мірі накопичення вивозяться на міське сміттєзвалище, про що необхідно укласти договір з міським комунальним підприємством.

Планова діяльність не спричинить розвитку небезпечних геологічних процесів та явищ. Генеральним планом передбачено благоустрій території з влаштуванням проїздів та озеленення території.

Проектована діяльність не передбачає додаткового до існуючого негативного впливу на житлово-цивільні та промислові об’єкти, наземні та підземні споруди, а також на соціальну організацію території (включаючи зони рекреації та культурні ландшафти).

В зоні впливу господарської діяльності відсутні об’єкти природно-заповідного фонду і території, перспективні до заповідання.

В результаті комплексної оцінки впливів можна стверджувати, що при дотриманні усіх вимог національного та європейського законодавства, а також з урахуванням запропонованих проектних рішень не очікується суттєвого негативного впливу на навколишнє середовище.

Замовник зобов’язується:

– для запобігання понаднормативним викидам забруднюючих речовин своєчасно проводити технічне обслуговування та техогляд виробничого обладнання та техніки;­

– не допускати порушення прилеглої території та забруднення її промисловими і побутовими відходами;

– своєчасно і в повному обсязі сплачувати плату за користування земельною ділянкою, та сплачувати екологічний податок згідно Податкового кодексу України (Розділ VIII. Екологічний податок);

– при потребі надавати громадськості інформацію про вплив цеху на навколишнє середовище.

№ 38 від 19 вересня 2015 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 303 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]