П'ятниця

19.04.2019

09:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Державне свято і престольний празник в Острозькій академії
На День Незалежності України у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» відбувся храмовий празник. Адже саме цьогоріч у цей святковий серпневий день виповнилося 575 років, як одійшов у вічність преп. Федор, князь Острозький, Києво-Печерський чернець.  

На запрошення настоятеля ака­де­міч­ного храму протоієрея Василя Жу­ков­ського, Високопреосвященний Іларіон, архіє­пископ Рівненський і Ост­розький, здійснив святкову архієрейську Божественну літургію. Йому спів­служили священики Острозького благочиння­ на чолі з протоієреєм Юрієм Лукашиком, а також настоятелі церков із Рівного, Житомира і Млинова.

Владика Іларіон звернувся до присутніх прихожан зі святково-повчальною проповіддю, в якій наголосив на тому, що славетна Острозька академія – це воістину духовно-навчальний заклад, що чернечий подвиг святого Федора Ост­розького, чиїм ім’ям ос­вячено місцевий храм, має велике духовно-виховне значення, висловив надію та віру в те, аби якнайшвидше наша рідна країна Україна створила єдину помісну Церкву з Київським патріархатом, що буде найгіднішим подарунком 1025-літтю Хрещення Київської Русі-України. Архієпископ Іларіон привітав усіх присутніх із великим державним святом – Днем народження вільної та незалежної України, із престольним празником академічного храму. Також владика подякував духовенству і мирянам за спільну молитву, наголосив, що завдяки прихожанам, храми Божі сповнюються неописаною Божественною красою та намоленістю.

Окрему подяку архієпископ Іларіон склав співцям обох хорів – місцевому «Благовість» (регент Юлія Полонська) та з міста Рівного Свято-Троїцької церкви на Басовому Куті (настоятель митрофорний протоієрей Леонід Поліщук, регент Неоніла Огородник), які своїм задушевним і мелодійним співом прикрашали святкове богослужіння.

Після божественної літургії владика Іларіон здійснив молебень до Святителя Федора Острозького, по завершенні якого настоятель академічного храму протоієрей Василь Жуковський від імені духовенства і парафіян привітав владику Іларіона з державним і духовним святами, подякував за пречудове богослужіння та високу оцінку духовно-навчальної діяльності храму.

Острозький поет Олесь Ундір, активний прихожанин академічного храму подарував присутнім новий вірш, присвячений цій знаменній святково-серпневій днині:

Шукаємо слова найкращі,
Щоб возвеличить рідний храм:
Без Бога ми в житті пропащі
Й без Бога не цвісти садам…
Душа у рідній Церкві квітне
В молитвах щирих і піснях:
Дарує серпень нам привітно
Престольний празник цього дня,
Коли народження в держави
І славим Федора ім’я,
Коли вінок святої слави
В острозьких небесах сія.

Урочисті вітання зі святом державним і духовним також пролунали із уст митрофорного протоієрея Леоніда Поліщука (м. Рівне), священика з Млинова Тараса Варварука, місцевого священнослужителя Богдана Стрикалюка, хористки Свято-Троїцького храму з Рівного (Басів Кут), журналістки Рівненського державного телебачення Руслани Хоменюк, регента Неоніли Огородник, кандидата історичних наук Острозької академії Андрія Смирнова.

Святковий обід для духовенства, хористів і парафіян відбувся в піцерії «Маестро», де також лунали вітання, поезії та духовні піснеспіви на честь державного та духовного свят.

Радуйся Федоре, Острозька похвало і молитвенику за нас Богу найтепліший!

Віталій РІДНИЙ
№35 від 31 серпня 2013 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 576 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]