Понеділок

20.05.2019

06:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дихали історією Львова
Подорожі під час канікул визначними місцями України стали доброю традицією для учнів Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Минулого літа ми подорожували замками Львівщини, восени відвідали Пересопницю, а тепер побували і у Львові. Відбулися вони завдяки нашому вчителю історії Сокол Аллі Вікторівні, а також директору туристичної агенції «Волинські Афіни» Криницькому Миколі Федоровичу.

Львів зустрів нас прохолодною погодою з дощем та вітром, але це не завадило нам оглянути його чудові пам’ятки. Нас привітно зустрів екскурсовод, який протягом трьох годин розповідав про історію міста, його особливості і принади. Львівський оперний театр – це справжній витвір мистецтва стилю неоренесанс, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи. Над будівництвом та оздобленням працювали найкращі майстри нашої держави та інших країн. Домініканський костел – одна з кращих барокових пам’яток Львова. В нижній частині вівтаря стоять 4 дерев’яні різьблені фігури, а також 18 позолочених статуй домініканських святих.

Вразила нас своєю монументальністю скульптурна композиція «Тарас Шевченко піднімає хвилю національного відродження України», а також будинок під назвою «Пори року» і знаки зодіаку на ньому. Навіть не віриться, що таке може створити людська уява!

Звісно, візитівкою Львова залишається ресторан «Криївка». Це, без перебільшення, культове місце серед усіх ресторанів міста. Щоб зайти в нього, на вході потрібно сказати слово-пароль, з’їсти так званого «криївського сала», що стало ледь не обов’язком кожного добропорядного львівського туриста. Хоча ціни у «Криївці» – «не мед» (за порцію морозива заплатили 24 грн.), але це нас не злякало! Ми залишилися, щоб спробувати їхніх фірмових страв у «залізних» тарілках, сфотографуватися зі зброєю, ознайомитися з цікавими назвами страв у галицькому меню. Найбільше вражень у нас залишилося після відвідин Музею шоколаду (фабрика «АВК»). Люб’язна дівчина-екскурсовод розповіла багато цікавого про такий звичний нам шоколад: про скульптора, який виготовив для своєї нареченої весільну сукню з шоколаду; про те, що раніше ці ласощі вважали божественним напоєм; що шоколад був навіть валютою. Львів – це місто, яке неможливо забути ніколи! Люди на вулиці вразили нас своїми щирими посмішками, відкритістю, дружелюбністю. Тут кожен камінь, кожна споруда, кожна вулиця «дихає» історією. Сюди хочеться повертатися ще не раз, адже ще так багато місць чекає на нас у Львові!

Окрему подяку хочемо висловити класним керівникам Харитоненко Наталі Миколаївні (6-Б) та Салковській Надії Миколаївні (6-А), а також нашій чуйній медсестрі Трифонюк Лесі Яківні, яка завжди допомагала нам у випадку необхідності. Величезне спасибі всім дорослим, які супроводжували нас під час поїздки, і вибачте за наші дрібні витівки, неслухняність.

Після цієї подорожі ми зробили для себе кілька висновків: зрозуміли необхідність занять спортом, ведення здорового способу життя (три години пішки по вулицях Львова потребують неабиякої фізичної витривалості), вміння розумно витрачати гроші, які дали нам батьки на поїздку, а також розширили свій кругозір, навчилися цінувати красу, мистецтво, культуру. Львів, дякуємо тобі!

Юлія СТЕПАНЮК та Вікторія УГРИН, учениці 6-Б класу Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Просмотров: 380 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]