Субота

20.04.2019

07:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дикунів у Європу не пустять

Про цю подію необхідно було розповісти ще у минулому номері нашої газети. Але, на жаль, не вистачило в газеті місця, бо багато було матеріалів, присвячених Дню Перемоги, та інших, відкладати публікацію яких було неможливо. 

Так ось. Вранці, 5 травня, коли мешканці п’яти­по­верхівок по вул. Яворницького та Островського побачили, що чиїсь брудні руки вночі зробили з їх працею, були неабияк неприємно вражені. Хтось, не боячись Бога й осуду людей, витягнув із землі кілки, перерізав у багатьох місцях кусачками дріт, який обмежу­вав пішохідну частину тротуару та місце для торгівлі, аби люди не топтали засаджену ділянку, нещадно порвав попереджувальну біло-червону стрічку, вирвав із землі маленькі саджанці ялинок і сосонок, деякі з них було розтоптано. Звісно, від побаченого з’явилось велике обурення і навіть злість щодо вчинку вандалів. Житель п’ятиповерхівки, активіст, член громадської ради міської ради Вадим Бондарчук того ж дня звернувся до міського голови Олександра Шикера, а потім у редакцію нашої газети. Нагадаю, що в номері 16 від 18 квітня «Замкова гора» розповідала, як громадські активісти, волонтери «Церкви Спасіння», а також мешканці того району працювали, щоб покращити благоустрій біля своїх будинків. Там же, в тій статті, і ті, хто працював, і наша редакція просили шанувати працю людей, не знищувати зелені насадження. І ось маємо…

Побувавши у нас, Вадим Бондарчук дуже емоційно, а інакше, думаю, і не можливо, прокоментував вчинок негідників:

– Те, що було зроблено вночі, я вважаю плювком в обличчя усім порядним острожанам, мешканцям висотних будинків біля перехрестя вулиць Островського та Яворницького, владі, волонтерам. Знищення насаджень, огорожі ніяк не можна назвати вчинком розумних людей. Це або повна деградація осіб роду homo saрiens, або якась акція незрозумілого характеру. Перед Великодніми святами свідомими людьми з чистим серцем було здійснено благоустрій, озеленено територію біля наших будинків. Безумовно, частина громади міста, міська влада, церква «Спасіння» – небайдужі до міста, в якому ми живемо, відреагувала позитивно на проведену роботу, дехто сам взяв участь у суботнику. Але були й байдужі, а декому це дуже не сподобалось. Ось і маємо результат. Хочу також зазначити, що з великими зусиллями було вирішено питання щодо розмежування, де можуть торгувати підприємці на базарі та нашої прибудинкової території. Насадження, огорожа, якраз і з’явилися, як компроміс, у спірному питанні. А те, що відбулося у ніч на 5 травня, є незрозумілим і дуже неприємним. Думаю, що це зробили ті, хто ніколи у своєму житті нічого доброго не робив. Вони вміють тільки нищити, руйнувати, плювати на плоди праці доб­рих людей. Хто це зробив – наразі невідомо, але я вірю, що і організатори цієї брудної акції, і виконавці будуть покарані. Наразі я не маю доказів, але вважаю, що це помста когось із тих, хто торгував у недоз­воленому місці, поза базаром, жителям будинку, можливо, комусь конкретно. Ми вже звернулися в правоохоронні органи і будемо чекати результатів розслідування. Думаю, що такі вчинки спрямовані на паплюження нашого міста, навіть його знищення. І справа честі міліції знайти винуватців, притягнути їх до відповідальності, а фото їх необхідно розмістити в газеті та на дошках оголошення, щоб знали люди, хто живе серед нас.

Коли ми побували на місці вандалізму, то побачили справді плачевну картину. Не складно зрозуміти, що негідники були доб­ре підготовлені, мали з собою щонайменше кусачки для порізки дроту, їх, мабуть, було кілька осіб, бо одному на ту «роботу» необхідно було витратити чимало часу. Вадим Олександрович каже, що прямі збитки від знищення саджанців становлять приблизно 6 тисяч гривень. І це без врахування праці людей і потраченого часу. Під час згаданої акції з благоустрою було висаджено майже 400 саджанців. Вадим Бондарчук каже, що 1 см довжини деревця коштує 1,5 грн. При середній висоті сосонки та ялинки 20 см не складно підрахувати і отримати названу суму. А коли б до цього додати працю людей, то все потягне майже 10 тисяч гривень. Як розповів Вадим Бондарчук, люди відновили огорожу, а днями вона знову була пошкоджена. Хтось діє послідовно і цілеспрямовано. Ось так – при нинішній тотальній бідності, війні на сході України наші деякі безмозглі земляки, як ті терористи, знищують все, що їм потрапляє під руку.

Я поцікавився реакцією на подію в міського голови Олександра Шикера:

– У мене немає слів, щоб висловити своє обурення після того, як дізнався, що трапилося вночі на 5 травня по вулиці Яворницького. Це ще раз доказує, що поряд зі свідомими членами нашої громади, ще є й такі люди, які не тільки нічого не роблять, але й гадять всюди, де знаходяться, а головне – де можуть. Звісно, коли їм протидіє громада, люди адекватно реагують на свинство, то вони бояться паскудити. Під час підготовки до Великодніх свят, Дня довкілля багато людей долучилися до міської толоки. Чимало праці доклали працівники міської ради, волонтери, люди, які живуть поблизу проведення суботників. Але було багато й таких острожан, які, як кажуть, палець об палець не вдарили, щоб щось зробити, чимось допомогти. Звісно, з такими несвідомими до Європи не пустять, і жити з ними вкрай важко. Зрештою, вандалізм на вулиці Яворницького є не лише правопорушенням, але й гріхом. Думаю, що той хто це зробив, рано чи пізно буде покараний.

Можна було б ще багато моралізувати з приводу вчиненого вандалізму. Та це все одно, як кажуть, «що горохом об стіну». І те, що описано, не поодинокий факт. Після Великодніх свят біля нового міського цвинтаря з’явилась чимала купа будівельного сміття (на крайньому фото). Слів немає – невже не можна було замовити трактор, заплатити кілька гривень і цивілізовано вивезти сміття? Але проявилася у наших острожан свинська натура – висипали біля кладовища. Сатанизм якийсь. А ось ще 2 приклади. У березні до редакції звернулися мешканці багатоповерхівки по вулиці Древлянській. Там хтось з невідомих причин зрізав 2 туї, які росли біля будинку. Їх не забрали, не використали, а просто наплювали в душу тим, хто їх садив (на нижньому фото). Ось такі ми, острожани! Пишаємось своїм минулим, хочемо добре жити, а по суті не далеко відійшли від дикої печерної людини. Ось інший приклад – кілька днів тому один з наших читачів прийшов до редакції і розповів, що якісь дикуни не просто зривають квіти з клумб (хоча вони ще навіть не розпустилися), а витягують їх із землі і викидають на дорогу. Дикість та й годі. Так і хочеться спитати, що за люди живуть у нашому древньому місті?

Всеволод МОТОРНИЙ

№ 20 від 16 травня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 256 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]