Четвер

25.04.2019

19:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Діти і сірники – не друзі!
Проблема дитячих пустощів із вогнем на сьогодні особливо гостра. Для її вирішення потрібні спільні скоординовані та цілеспрямовані дії батьків, вихователів і вчителів. Профілактика тут зводиться до банальних заборон: газ не вмикай, сірники не чіпай...

Але заборонений плід солодкий: діти шукають нових яскравих вражень, бавляться із сірниками та вогненебезпечними предметами. Найчастіше це закінчується трагедією. Щоб не було біди, ми всі повинні стежити за тим, щоб діти не брали в руки сірники. Не можна допускати, щоб діти користувалися електронагрівальними приладами, газовими плитами. Якщо у вас є малолітні діти, ні в якому разі не залишайте їх вдома одних. Тим більше, якщо горить газ, працює телевізор або інші електроприлади. Не показуйте дітям поганий приклад: не паліть при них, не кидайте недопалки куди завгодно, не запалюйте папір для освітлення темних приміщень. Зберігайте сірники в місцях, недоступних для дітей. Ні в якому разі не можна тримати в будинку несправні або саморобні електричні прилади. Пам’ятайте – маленька необережність може призвести до великої біди.

Трагічні випадки наочно доводять: головна причина загибелі дітей на пожежі полягає в їх невмінні діяти в критичних ситуаціях. Під час пожежі у маленьких дітей спрацьовує підсвідомий інстинкт: дитина намагається до чогось притулитися, кудись сховатися, шукає уявний прихист – під ліжком, столом і т. д. Там її біда і наздоганяє. Тому обов’язково навчіть дитину діяти при пожежі, покажіть їй можливі виходи для евакуації. Дуже важливо навчити дитину не панікувати і не ховатися у випадку пожежі.

Вдома – батьки, в дитячих садах – вихователі, а в школах – викладачі, всі ми зобов’язані забезпечити неухильне виконання дітьми правил пожежної безпеки, підтримувати протипожежний режим, негайно усувати причини, які можуть призвести до трагедії. Почуття небезпеки, що виходить від вогню, дитині потрібно прищеплювати з раннього дитинства.

Олександр БУРКОВСЬКИЙ, начальник караулу Острозького РВ УМНС, ст. лейтенант служби ЦЗ
Просмотров: 447 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]