Середа

24.04.2019

15:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Діти і телевізор
Піврічний малюк, який не зводить очей з екрану, де передають черговий випуск новин, викликає розчулення. Як зосереджено він дивиться і супить брови. Невже щось розуміє? Вчені стверджують: абсолютно нічого. Малюків привертає низка змінюваних картинок, що супроводжуються звуками. Трирічна дитина, що переживає за героїв мультфільму, реагує на події більш адекватно: вона розуміє, що відбувається на екрані... Однак це не означає, що вона здатна відокремлювати сюжет казки від реальності. До 7-8 років перегляд телевізора стає більш усвідомленим, дитина здатна зрозуміти, що реально, а що ні. То, може, діти і телевізор зовсім не проблема?

Психіка дитини нестійка і податлива, а передачі більш ніж на 50% наповнені насильством і агресією. Навіть нешкідлива на перший погляд реклама здатна надзвичайно порушити малюка, після чого йому доведеться довго заспокоюватися. Адже під час реклами кадри змінюються великою швидкістю, все побудовано на динаміці, яскравих кольорах і гучних звуках. Від таких ефектів дитина впадає в стан, схожий на транс.

Дитині легше сприймати і запам’ятовувати те, що вона побачила, ніж те, що почула. На екрані телевізора переважають візуальні образи і часто все зрозуміло навіть без голосу за кадром. Зрозуміло, що книзі не зрівнятися з таким ефектом. А потім батьки дивуються, чому їх чадо не хоче читати, не запам’ятовує розповідь учителя на уроці, не спілкується з однолітками. Та йому просто нецікаво, він не звик створювати власні образи і аналізувати ситуацію. Та й мова у нього, швидше за все, погано розвинена, адже безвідривно дивлячись у телевізор, мовний апарат не натренуєш.

 Візьмемо простий приклад з рекламою. Дитина повинна розуміти, що не все, що стверджують «в телевізорі», так і є насправді. Не обов’язково пояснювати спеціально, можна просто вголос прокоментувати, висловити своє ставлення, щоб дитина зрозуміла: якщо річ показують у рекламі, це зовсім не означає, що вона найкраща, а все інше «відстій».

Медики не радять залучати малюків до телевізора до 2-х, а то і до 3-х років. Дошкільнятам від 3-х до 6-ти років можна проводити біля екрану близько 20-ти хвилин у день. Школярам молодших класів (від 6-ти до 11-ти) не зашкодить 40-хвилинне перебування біля телевізора. Підліткам до 14 років можна дивитися телевізор не більше години на день. Молодим людям до 18 років краще обмежитися 2-ма годинами.

Звичайно, вирішення проблеми «дитина і телевізор» лягає на плечі батьків, і саме їм робити вибір – дозволяти чи ні, скільки дітям дивитися телевізор. Однак при цьому варто все ж враховувати, що, на думку вчених, час, який діти проводять біля телевізора, росте з кожним роком, і, разом з цим показником зростає кількість випадків розладу здоров’я та психіки у дітей, неадекватних реакцій і агресії у підлітків.

Тому логічно постаратися заповнити світ вашого малюка іншими інтересами, приділяти йому достатньо уваги та любові, допомагати йому розвиватися, спілкуючись з живими людьми, а не з намальованими персонажами.

Просмотров: 361 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]