Субота

20.04.2019

19:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Діти – очима люблячого вихователя
Острог – невеличке місто, де немає басейну, спа-са­ло­нів, потужної спортивної бази, навіть дитяча спортивна школа розмістилась в зовсім не пристосованому для цього приміщенні. І побудувати щось грандіозне немає коштів, бо відсутні грошовиті спонсори. А ось діти є. На разі, є музична школа, яка з нинішнього навчального року відчинила двері і для маленьких художників, і для любителів театру. Деякі діти відвідують гуртки в Будинку школярів.   

А є ще діти-інваліди, яких не беруть нікуди. Ось чому була приємно вражена, відвідавши дитячо-підлітковий клуб за місцем проживання «Надія» і поспілкувавшись із його керівником Іванною Середюк. Вона практичний психолог, вже дев’ятий рік працює з дітьми. У підсумку сюди ходить до 140 дітей. Одні – щоденно, інші – лише у вихідні, а є такі , що тільки на канікулах. Однак, не дивлячись на підвальне приміщення, в клубі чисто і тепло. Тут дуже потрібні благодійники, щоб посприяли створенню приємнішої атмосфери. Керівник клубу вдячна міській владі за приміщення, в яке вони недавно переїхали, бо до цього умови були гірші. Іванна Володимирівна в будь-яких ситуаціях знаходить порозуміння і підтримку начальника відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Ірини Волянюк. Регулярно цікавляться справами клубу міський голова та його заступники.

Ініціативна Іванна Володимирівна вчить дітей грати у шашки, теніс, залучає кращих шахістів міста до роботи з дітьми. І це приносить успіх в першу чергу дітям (а деяка частина з них інваліди), радість від спілкування, в другу – перемоги у змаганнях. Тому Острозький клуб займав І-ІІІ місця за останні три роки між підлітковими клубами області. Діти-інваліди побували на змаганнях в Ужгороді та Євпаторії, де виступали за Рівненську область. Цього літа їздили на змагання у Залізний Порт, приймаючи участь у проведенні заходу, організованого Українським фізкультурно-реабілітаційним центром для молоді з особливими фізичними потребами «Вітрила надії».

На стенді в клубі безліч грамот, що стали відзнаками вихованців Іванни Володимирівни. А ще це визнання роботи справжнього вихователя і вчителя. Можна тільки уявити, як важко було їй, коли сюди прийшов хлопчик з діагнозом синдрому Дауна. А тепер він на рівних спілкується, приймає участь у іграх та змаганнях.

Ось чому Іванна Володимирівна не раз чує від батьків і бабусь щирі слова вдячності, а від дітей отримує любов. Якраз цей приклад є свідченням перших результатів забезпечення в регіонах збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів на виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України». Можливо, збільшення таких клубів та різноманітних заходів у них дасть можливість зменшити дитячу злочинність та виявити більше талановитих дітей, що принесе державі й людям немалу користь.

Оксана ДОБРОЖАНСЬКА
№47 від 23 листопада 2013 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 297 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]