П'ятниця

26.04.2019

17:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Діти з Острога колядували у Києві

Нещодавно учні недільної школи, що діє при Свято-Воскресенському храмі міста Острога, провели незабутній триденний відпочинок у столиці нашої держави. Діти колядували на Софіївській площі, молились за мир в Україні в Києво-Печерській лаврі, відвідали цирк, дельфінарій та ще багато цікавих місць. 

Як розповідає настоятель Свято-Воскресенської церкви протоієрей Віктор Земляний, коли у 2006 році він прийшов в Острог на прихід, тогочасне становище храму було не з найкращих. Парафія розколена, люди посварені, працювати в таких умовах було важко. Окрім примирення парафіян, потрібно було продовжувати розбудовувати храм. Допомогли змінити цю ситуацію саме діти.

– Як помирити людей? Тільки добром, любов’ю. А хто найбільше тепла і любові може дати людям? Діти. От ми і вирішили створити недільну школу. Упродовж свого існування школа розвинулась, збільшилась кількість її вихованців. Усі дітки справді свідомі, віруючі, талановиті. Окрім того, в мене завжди була тяга навчати дітей, ще з юності, коли займався благодійністю для дитячих будинків, – пригадує настоятель.

Недільна школа при Свято-Воскресенському храмі була створена відразу ж після приходу протоієрея Віктора. Це був 2006 рік. Храм потребував оновлення і розбудови, на що необхідні були кошти. І взимку 2007 року, аби зібрати гроші, учні недільної школи разом з настоятелем вперше поїхали до Києва колядувати на церкву. З тих пір це стало гарною щорічною традицією, до якої діти ставляться серйозно й водночас з великою любов’ю.

Цьогоріч учні та вчителі недільної школи також планували поїхати до столиці колядувати.

– Були певні сумніви, чи доцільно буде їхати до Києва, коли в країні такі події. Однак, напередодні свят до мене зателефонували друзі з-за кордону і повідомили, що хочуть нам подарувати поїздку до столиці. Звичайно, ми прийняли такий дарунок, адже це стало своєрідною нагородою від Бога за всі наші старання упродовж попередніх років. Таким чином, і дорога, і відпочинок, і всі різноманітні відвідини виявились для нас абсолютно безоплатними, навіть два двоповерхові комфортабельні автобуси приїхали за нами з Києва, – розповідає Віктор Земляний.

З Острога до столиці вирушило 65 дітей, до них приєдналися ще діти з Хмельниччини, що разом дало 120 осіб.

За словами отця Віктора, поїздка була незабутньою. Усіх діток розмістили в досить хороших апартаментах відомого столичного готелю «Турист», на 16, 18 та 22-му поверхах, що особливо було їм цікаво. Першого дня учні відвідали Національний цирк України, де мали змогу переглянути новорічну казку. Чимало вражень викликали виступи повітряних акробатів та африканського жонглера, який одночасно жонглював майже 30-ма елементами.

Молилися діти за мир і добробут в державі, здоров’я рідних у Києво-Печерській лаврі, відвідини якої завжди духовно збагачують та окриляють. Учні завітали до намісника лаври митрополита Павла, привітали його з Різдвяними святами, колядували, а він у свою чергу подарував для кожного різдвяний подарунок. Трепетні переживання охопили усіх мандрівних біля могили покійного Блаженнійшого митрополита Київського та всієї України Володимира, де і діти, і священики помолились за спокій та спасіння душі предстоятеля. Також учням розповіли про православних історичних постатей та святі місця Київської Русі, провели екскурсії по дальніх та ближніх печерах лаври, а ще запросили на святкову трапезу, під час якої гостям спеціально колядував семінарський хор. Після трапези острозький хор при Свято-Воскресенському храмі також заколядував семінаристам. Учнів дуже похвалили, і навіть помічник ректора семінарії високо оцінив рівень дітей, особливо з дитячого хору. Враження від походу до Києво-Печерської лаври найкраще передають слова хлопчика з нашого міста: «Отче, я таке бачив тільки у кіно!».

А найбільше, мабуть, захоплень викликав столичний дельфінарій. Побачити наживо шоу за участі дельфінів – мрія кожної дитини. Трохи засмутили ціни за такі розваги. До прикладу, одне фото з твариною коштує 150 грн. А поплавати 10 хвилин з дельфінами – обійдеться у півтори тисячі гривень. Однак діти не розчарувались, адже емоцій від перегляду було цілком достатньо.

Також під час відпочинку учні недільної школи колядували на Софіївській площі і навіть знайшли там своїх слухачів. Додому поверталися усі щасливі, веселі, переповнені враженнями та з гарними подарунками. Ось так в радості і молитві, колядками і віншуваннями прославляючи народження сина Божого, діти недільної школи по-духовному корисно та приємно відпочили у столиці нашої держави.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 4 від 24 січня 2015 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 317 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]