Середа

24.04.2019

14:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дітям дарунки, а місту – ялинку
На центральному майдані міста, у четвер, 19 грудня, відбувся захід до дня Святого Миколая «Здійснення бажань». Під час свята звучали вірші, пісні, колядки, улюблений дітьми святий вручав їм подарунки, а на завершення Дід Мороз, Снігуронька та всі присутні дружно засвітили розкішну ялинку – окрасу міста, яка буде радувати око острожанам і гостям. Новорічно-різдвяні свята розпочалися.  

Захід розпочався з того, що ведучі (Мар’яна Давидюк, Марина Коловська, Неля Венгерчук, Ольга Тишко і Дарина Аркад’єва) привітали присутніх зі святом Миколая, активно запрошували дітей на дійство. А потім мова йшла про Миколая, навіть загадку про нього загадали. Діти, очікуючи доброго святого, співали пісні (колектив «Співаночка» Острозької дитячої музичної школи), читали вірші і на заваді цьому не були мороз і холодний вітер. І тоді на сцені-сходах з’явився чортик Антипко (Сергій Столяр). Привітавшись, він сказав, що мороз його добряче за хвіст щипає і позаздрив людям, які живуть у теплих хатах.

Почувши дзвони і уздрівши, що з неба спускаються ангели (Анна Лавренюк та Христина Яскульська), він сховався за ялинкою і спостерігав за подіями. Два ангели у білосніжних одежах із німбом над головою бажали усім добра, щастя, щирості, правди, згоди, бути веселими, щоб смуток і горе обминало всіх і говорили про те, що скоро прийде Святий Миколай.

Антипко, підслуховуючи мову добрих неземних істот, пчихнув і це вони почули. Швидко було виявлено сховку чортика і його витягнули за хвіст на сцену. Виправдовуючись, малий лиходій сказав, що примчав із пекла і приніс нечемним і лінивим дітям в’язочку різочок. Ангели сказали, що таких серед присутніх на святі немає і прогнали нечистого.

Після того, як діти заспівали пісню «Ой хто, хто Миколая любить» із подарунками з’явився улюблений святий. Він говорив про те, що прийшов до дітей із далеких «небесних просторів» і приніс благословення від Бога та солодкі і смачні подарунки для чемних і навіть не зовсім. Та тут знову з’явився Антипко, але вже із «Книгою гріхів» і почав розповідати про те, що хтось із дітей тихцем кинув у товариша камінцем, інші – вдарили дівчину, насипали в каву солі, не хотіли спати. Але далі говорити йому не дали ангели, які прогнали чортика зі сцени. Після цього бажали присутнім всіляких гараздів у віршованій формі, восхваляли Святого Миколая, співали пісні колективи острозьких загальноосвітніх шкіл. За це їм Святий Миколай дарував солодощі.

Родзинкою цьогорічного свята стали вітання на центральному майдані міста зі святом, побажання добра і щастя, пісні, колядки англійською мовою, які звучали із вуст учасників міжнародної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь». Прощаючись, Святий Миколай бажав дітям бути добрими і щирими, жити в злагоді й мирі, мамі й татові допомагати, менших себе не чіпати, вчителям у помочі бути, і його не забувати, пообіцяв наступного року знову до дітей прийти, вручав подарунки і загадав загадку. Її діти відгадали і на святі з’явилися Дід Мороз та Снігуронька. Вони також вітали присутніх з наступаючими святами. Потім всі спільно гукали, щоб засвітилась різнобарвними вогнями розкішна новорічна красуня. Завершилось свято хороводом навколо ялинки. Тож новорічно-різдвяні свята в Острозі, як і по всій Україні – розпочалися…

Іван ПАВЛІВ
№53 від 28 грудня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 301 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]