Неділя

21.04.2019

21:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для енергетичної безпеки України

Одним із засобів тиску на Україну і всю Європу, який наполегливо застосовує клята москалія, є природний газ. Аби позбутися енергетичної залежності від нашого злішого ворога, сьогодні постає дуже важливе завдання – зменшити використання голубого палива та покращити збереження тепла. Добре, що наше місто також долучилося до виконання нині цих стратегічно важливих завдань. Наприкінці 2014 року міська рада та два її  підрозділи перейшли на використання відновлюваного джерела енергії – дров. Крім того, влада міста подбала, щоб покращити збереження тепла в дитячому садку «Ромашка». 

Державна програма по реконструкції котелень передбачає заміну газових котлів на твердопаливні. В ході її реалізації в нашому місті були здійснені заміни котлів у приміщеннях міської ради, управління праці та соціального захисту населення, а також встановлено твердопаливний котел у приміщенні майбутнього міського центру надання адміністративних послуг, який знаходиться по вулиці Кривоноса. На ці цілі було виділено з державного бюджету на фінансування робіт та придбання котлів кошти в сумі 160 935 грн. Міський голова Олександр Шикер розповів для нашої газети, що було виготовлено всю необхідну документацію та укладено договір на проведення робіт із МПП «Теплоенергоремонт». На одній із сесій міської ради були виділені необхідні кошти для співфінансування  в сумі 32 тис. грн.  

В середині грудня котли були завезені. У міській раді котел КОВСГДДВ-99 був установлений на місці, де до того часу стояв газовий. Це пов’язано з тим, що приміщення міні-котельні дуже мале. Колись, при потребі, його можна буде встановити на старе місце і користуватися, звісно, якщо ціна на голубе паливо буде меншою. А ось в управлінні праці та соціального захисту (на фото) діючі обидва котли. Нині працює той, що використовує тверде паливо КОВСГДДВ-50, але при необхідності може бути задіяний і газовий. Вони можуть навіть працювати разом – хоча, звичайно, такої потреби не має. 

Мене цікавило, як позначилася заміна обладнання на якості обігріву приміщень. Міський голова Олександр Шикер та начальник управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Олександр Стратюк сказали, що тепла вистачає. Звісно, із дровами більше клопоту, ніж із газом. Їх необхідно регулярно купляти, привезти, різати, кілька разів на добу завантажувати в котел. Для дров має бути спеціальна площадка. Зрештою, аби економити кошти, допомогти зменшити в державі споживання газу, а головне – щоб було тепло і комфортно працювати, то на ці жертви доводиться йти.

Поряд із зменшенням споживання газу, другим важливим завданням, яке стоїть тепер перед комунальним господарством країни та громадянами, є зменшення нецільових витрат вже виробленого тепла. Не буду зупинятися на різноманітних сучасних технологіях – вони добре відомі. Головне, щоб були кошти, необхідні роботи, а також бажання економити. Міський голова Олександр Шикер каже, що ще в 2011 році, аби краще економити тепло, були замінені старі дерев’яні вікна на пластикові в Острозькому ДНЗ № 1 «Ромашка». Звичайно, це дало свій позитивний результат. Але незабаром з’явилась інша проблема. Так як у той час вже давно перестала працювати примусова вентиляція, то в деяких приміщення з’явилася на стінах пліснява. З нею боролися різними методами, але відчутних результатів вони не давали. Тож було вирішено утеплити фасад приміщення, а разом з ним замінити покрівлю даху. Звісно, коштів на ці роботи у бюджеті міста не було і вони відкладалися.

В 2012 році було виготовлено необхідну документацію на ремонтні роботи. Сподівалися отримати кошти з іншого джерела. Якось міський голова Олександр Шикер перебував з візитом у Міністерстві житлово-комунального господарства та регіонального будівництва. Там він дізнався, що є нерозподілені кошти фінансування зони спостереження Хмельницької АЕС. На них можна було здійснити необхідний ремонт. Документацію виготовили, але коштів не отримали.

Ситуація змінилася минулого року. Керівництво міста звернулося весною до тодішнього голови Рівненської облдержадміністрації Сергія Рибачка. Він та його заступник Тарас Пустовіт посприяли, щоб для Острога були виділені необхідні кошти. Дуже важливо, що на той час вже були документи на ремонт згаданого закладу. Тож на одній з сесій облради були виділені необхідні кошти в сумі майже мільйон гривень. Завдяки цьому було зроблено ремонт фасаду, змінено покрівлю даху та відремонтовано вентиляцію. Тож тепер цей дошкільний навчальний заклад став зовні ще кращим, а головне – у ньому краще зберігається тепло, а відповідно буде економія енергоносіїв. Думаю, якщо більша частина підприємств, установ, організацій, громадян буде дбати про ефективне використання енергоносіїв, то це вже скоро дозволить Україні «зістрибнути» з газової «голки» клятої москалії, яка дуже сподівається, що в нашій державі виникнуть різного роду протести та незадоволення через велику ціну на голубе паливо, а відповідно і комунальні послуги. Тож сьогодні бережливе ставлення до всіх видів ресурсів має стратегічне значення. Без сумніву, від цього також, поряд з успіхами в боротьбі з бандитами в зоні АТО, ефективними реформами, боротьбою з корупцією, залежатиме майбутнє України.

– Користуючись нагодою, хочу закликати всіх острожан економити газ, електроенергію, воду, подбати про збереження тепла вдома і на роботі, – сказав на завершення нашої розмови міський голова Олександр Шикер. – Ми маємо усвідомити, що сьогодні Україна переживає найважчий період у своїй історії. Кожен наш крок, кожна дія – важливі, і можуть схилити «шальки терезів» в позитивну чи негативну сторону.

Іван ГЛУШМАН

№ 2 від 10 січня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 292 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]