Середа

24.04.2019

18:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для них найвища цінність – людина

Щороку у першу неділю листопада в Україні святкується День працівника соціальної сфери. Це свято людей, які щоднини й щогодини діляться своєю турботою з тими, хто в житті її недоотримав: самотніми людьми похилого віку, дітьми-сиротами, інвалідами. Така робота вимагає терплячості та небайдужості. І в Євгенії Космацької, яка працює в Острозькому психоневрологічному інтернаті, завжди вистачає і того, й іншого, аби зуміти вчасно допомогти. 

Євгенія Юліанівна родом із села Красносілля Гощанського району. Мабуть, дата народження неабияк посприяла вибору її професії, адже народилася жінка саме 1 листопада. Після закінчення Красносільської школи пішла працювати молодшим кухарем на Рівненський комбінат громадського харчування. У 1982 році Євгенія з чоловіком переїхали в Острог. Через рік жінка влаштувалась на роботу в Острозький психоневрологічний інтернат, де трудиться й донині ось уже понад 30 років. Спочатку Євгенія Космацька працювала молодшою медсестрою, потім касиром, з 2000-го року – культпрацівником, а з 2009-го займає посаду соціального працівника.

Крім формальних обов’язків – прийняти, зареєструвати людину, оформити відповідні документи – в Євгенії Юліанівни є ще й ряд особливих «людських»: поговорити з людиною, розрадити, коли їй сумно, переконати її у кращому, зуміти «достукатись» до неї, вселити довіру. Тож робота з особливими людьми завжди вимагає особливих підходів.

Також жінці доводиться працювати не лише з підопічними психоневрологічного інтернату, а й з їхніми опікунами: «Нерідко змушена працювати з ними, адже здаючи людину, вони повинні її відвідувати, однак часто буває так, що опікуни привезли людину – і забули про неї. Тому доводиться нагадувати про їхні зобов’язання».

За словами соцпрацівника, робота з людьми завжди нелегка, але й тим людям, які перебувають в інтернаті, в житті теж прийшлося не легко, і їм потрібно допомогти. «Кожна людина особистість. З кожним доводиться працювати по-різному. Тим більше, що й підопічні у нас з різних країв. Є аж з Сєвєро-Курильська Сахалінської обл., з Петропавлівська, Камчатки. Важливо кожному створити як зовнішній, так і внутрішній душевний затишок, наближений до домашнього. В цьому власне й полягає наша робота».

Євгенія ПОЛІЩУК

№45 від 1 листопада 2014 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 242 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]