Вівторок

23.04.2019

05:36

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для об’єктивності в історичній науці
Всеукраїнська наукова конференція «Українсько-польські відносини у ХХ столітті: від конфліктів до порозуміння і співпраці» відбулась у Національному університеті «Острозька академія» 21 червня. Науковці аналізували причини і наслідки трагічних подій на Волині, які відбувались 70 років тому.   

Після урочистого відкриття конференції та вітань учасникам відбулась презентація монографії Лілії та Володимира Трофимовичів «Небезпечне суперництво… Українське питання в зовнішній політиці Польщі та Радянського Союзу. 1938-1939 рр.».

Під час пленарного засідання конференції були оприлюднені доповіді до питання про ґенезу українсько-польського конфлікту в роки Другої світової війни (Микола Кучерепа, Луцьк), про німецький фактор в ескалації українсько-польського протистояння влітку 1943 року (Іван Патриляк, Київ), про історичний чинник конфліктогенності в українсько-польських відносинах (Дмитро Вєдєнєєв, Київ), про таблоїдизацію історії та роль медіа у висвітленні українсько-польської війни 1942-1947 рр. (Володимир В’ятрович, Київ), про польські поліційні формування на Волині (1943-1944 рр.) у документах радянських органів державної безпеки (Андрій Жив’юк, Рівне), про застосування методики усної історії для дослідження українсько-польського протистояння на Волині (1938-1944 рр.) (Іван Пущук, Луцьк).

Цікавими були доповіді острожан. Зокрема, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії НаУ ОА Володимир Трофимович представив доповідь «Радянський Союз і українсько-польський конфлікт у період Другої світової війни». Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Андрій Смирнов представив присутнім нещодавно презентовану книгу про обопільні етнічні чистки українського і польського населення на території Волині у 1940-х роках «Поєднання через важку пам’ять. Волинь 1943», а потім говорив про Степана Скрипника у 1930-х рр. Кандидат історичних наук, доцент кафедри країнознавства НаУ ОА Іван Шишкін аналізував проблему кордонів і меншин у програмах польських політичних партій в роки Другої світової війни.

Після доповідей учасники конференції задавали питання, дискутували. Без сумніву, конференція була цікавою. Вона стала важливим чинником у об’єктивній оцінці подій минулого, недопущення однобокого трактування трагічних сторінок українсько-польської історії періоду ІІ Світової війни, що стало особливо популярним в Польщі останнім часом. Відхід від односторонніх звинувачень, неупереджений погляд на суперечливі події спільної історії, які стали основною думкою конференції, стали одним із кроків до усунення багатьох непорозумінь в українсько-польських стосунках.

Іван ГЛУШМАН
№26 від 29 червня 2013 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 341 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]