Субота

20.04.2019

19:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для обміну досвідом
З кожним роком все більше розширюється співпраця України і Польщі у різних сферах господарської діяльності. Кілька місяців тому на запрошення влади Тчевського повіту там побувала делегація соціальних працівників Рівненської області. І ось 20-23 серпня відбувся візит у відповідь, під час якого продовжився обмін досвідом та обговорення питань подальшої співпраці між закладами соціальної сфери Рівненщини та Тчевського повіту.  

На Рівненщину гості приїхали під керівництвом старости Тчевського повіту Юзефа Пучинські, у складі членів делегації, куди входили депутат Тчевського повіту Барбара Матишяк, директор регіонального центру соціальної політики Маршалківського уряду Поморського воєводства Кристина Домінічак, директор об‘єднання економічних шкіл в Тчеві Єжи Чісевські, інспектор громадянського відділу Уряду міста і гміни в м. Гнєв Вента Вєслава, голова товариства любителів Волині Януш Стручинські, директор будинку-інтернату в м. Людзіск Даріуш Цикульскі, директор будинку-інтернату в м. Гнев Мечислав Матишяк, соціальний працівник будинку-інтернату в м. Гнев Зомбек Маріуш та ін. Делегація прибула 20 серпня

Наступного дня відбулася зустріч гостей із представниками влади Рівненського району, керівниками департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Вони відвідали Рівненський геріатричний пансіонат та культурно-археологічний комплекс «Пересопниця».

До Острога польська делегація прибула 22 серпня. У Острозькому психоневрологічному інтернаті поляків зустрічали як друзів. Це і не дивно, адже кілька працівників закладу на чолі з директором Олександром Дмитруком були у складі делегації, яка знайомилась із соціальними установами Тчевського повіту. Тоді зав’язалася дружба між колегами із сусідньої дружної держави.

Гості з Польщі оглянули інтернат, його корпуси, підсобне господарство, спілкувалися із працівниками закладу, підопічними. Саме підсобне господарство найбільше зацікавило зарубіжних гостей. Вони кажуть, що у Польщі раніше теж була така практика. Але потім від неї відмовились. А тепер поляки переконались, що заняття сільським господарством є корисним і для підопічних, і для самих закладів.

– Ми не маємо таких господарств, як тут, і дуже жалкуємо, – сказав для журналістів староста Тчевського повіту Юзеф Пучинські. – Були в нас вони колись, але зараз заборонено їх утримувати. А хотілось би, як тут, мати своє молоко, м’ясо, овочі. Це дало б можливість економити кошти на інші нагальні потреби.

Поляки також побували на другому етапі спартакіади «Рух заради здоров’я», яка проводилась серед підопічних психоневрологічного інтернату. Про цей захід ми вже писали у № 33 від 17 серпня. Людям так сподобалось, що вони просили адміністрацію провести ще раз подібні змагання. Тож їм пішли назустріч. Завершилось перебування гостей із Польщі в нашому місті відвідуванням Острозького музею книги та друкарства.

– У нас було про що поговорити з колегами із сусідньої країни, – розповів після завершення візиту польської делегації директор Острозького психоневрологічного інтернату Олександр Дмитрук. – Під час відвідання Польщі ми переконалися, що у них соціальних закладів набагато більше, ніж у нас. Чималі кошти на їх розвиток дає Євросоюз. Варто зазначити, що там пансіонати, будинки престарілих, інтернати розвиваються динамічно, мають цікаві напрацювання, які корисно вивчати і нам. Думаю, що така співпраця має майбутнє. Обмін досвідом потрібний і корисний як нам, так і їм.

Іван ПАВЛІВ
№35 від 31 серпня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 318 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]