П'ятниця

26.04.2019

17:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для ресоціалізації засуджених
Звіт спостережної комісії при Острозькому міськвиконкомі щодо організації та здійснення громадського контролю за поведінкою осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням протягом 2012 року.  

Спостережна комісія при Острозькому міськвиконкомі утворена рішенням виконавчого комітету від 16 червня 2009 року № 143 в кількості 10 осіб. До складу комісії входять представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, трудових колективів та окремі громадяни.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.11. 2010 р. № 1042 та іншими законодавчими актами.

Засідання спостережної комісії проводяться в міру потреби, але, зазвичай, не рідше одного разу в місяць.

Основними завданнями спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органу місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За 2012 рік з кримінально-виконавчої інспекції до центру надійшло 29 повідомлень про постановку дитини чи особи молодіжного віку на облік в кримінально-виконавчу інспекцію та 13 повідомлень про зняття дитини чи особи молодіжного віку з обліку. Згідно повідомлень з кримінально-виконавчої інспекції центром проведено 10 засідань спостережної комісії.­

Членами комісії проведено обстеження житлово-побутових умов проживання даних осіб, складено відповідні акти обстежень, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо їх прав та гарантій та профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів. Згідно постанов спостережної комісії даних осіб взято на облік центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де їм надаються соціально-педагогічні, соціально-психологічні, соціально-економічні, соціально-медичні та інші послуги. Протягом звітного періоду даній категорії осіб працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано 97 послуг соціально-психологічного, соціально-педагогічного, соціально-економічного характеру.

У квітні 2012 р. з місць позбавлення волі з Надержинщинської виправної колонії № 65 в Полтавській області надійшло повідомлення про звільнення особи, жительки м. Острога, яка прибула до обраного місця проживання в м. Острог.

За результатами повідомлення проведено засідання спостережної комісії, членами комісії обстежено житлово-побутові умови звільненої, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо її прав та гарантій та профілактичну бесіду з метою недопущення вчинення повторних злочинів.

Протягом звітного періоду з кримінально-виконавчої інспекції до центру надійшло одне повідомлення про постановку на облік неповнолітнього жителя м. Острог. Відповідно до повідомлення проведено засідання спостережної комісії, членами комісії обстежено житлово-побутові умови проживання умовно засудженого, проведено профілактичні бесіди педагогічного характеру, з метою недопущення вчинення правопорушень та злочинної діяльності.

Пріоритетними напрямами роботи спостережної комісії в даний час і на перспективу буде соціальний патронаж осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням та залучення до соціальної адаптації членів їх родин. А також співпраця з громадськими організаціями щодо сприяння ресоціалізації даної категорії осіб.

Голова спостережної комісії Леонід СНІЩУК


№1 від 5.01 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 370 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]