Субота

20.04.2019

19:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для соціальної реабілітації тих, хто відбув покарання
Звіт спостережної комісії при Острозькому міськвиконкомі щодо організації та здійснення громадського контролю за поведінкою осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням протягом 2013 року.  

Рішенням Острозького міськвиконкому № 33 від 19 березня 2013 року затверджено спостережну комісію у складі 10 осіб. До складу комісії входять представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, трудових колективів та окремі громадяни.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р. № 1042 та іншими законодавчими актами.

Засідання спостережної комісії проводяться в міру потреби, але, зазвичай, не рідше одного разу в місяць.

Основними завданнями спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органу місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За 2013 рік спостережною комісією розглянуто 34 повідомлення про постановку або зняття осіб з обліку в кримінально-виконавчій інспекції, проведено 11 засідань спостережної комісії.

Членами спостережної комісії проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання даних осіб, складено відповідні акти обстежень, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо їх прав та гарантій, також проведено профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів. Згідно постанов спостережної комісії, на обліку центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 33 особи молодіжного віку, їм надаються соціально-педагогічні, соціально-психологічні, соціально-економічні, інформаційні та інші послуги.

Особи, які не охоплені соціальним супроводом, отримують послуги за карткою отримувача соціальних послуг за місцем проживання. Так, за 2013 рік надано 117 послуг соціально-педагогічного, соціально-психологічного, соціально-економічного та інформаційного характеру.

Протягом звітного періоду з місць позбавлення волі звільнилося два жителя міста Острог. У лютому 2013 року з Дубенської виховної колонії Рівненської області та у вересні 2013 року з Чорноморської виправної колонії управління державної пенітеніціарної служби України в Одеській області № 74, які прибули до обраного місця проживання в м. Острог. За результатом повідомлень проведено засідання спостережної комісії, членами комісії обстежено житлово-побутові умови звільнених та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, щодо їх прав і гарантій. Також проведено профілактичні бесіди з метою недопущення повторних злочинів. Одна особа отримує послуги за карткою отримувача соціальних послуг за місцем проживання, друга особа взята під соціальний супровід центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

У листопаді 2013 року спостережною комісією розглянуто одне подання, яке надійшло з кримінально-виконавчої інспекції про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання жителя м. Острог.

На засідання спостережної комісії запрошуються представники Острозького районного підрозділу Здолбунівського МРВ кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Рівненській області та представники СДІМ Острозького РВ УМВС.

Пріоритетними напрямами роботи спостережної комісії в даний час і на перспективу буде соціальний патронаж осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням та залучення до соціальної адаптації членів їх родин. А також співпраця з громадськими організаціями щодо сприяння ресоціалізації даної категорії осіб.

Леонід СНІЩУК,
голова спостережної комісії
№2 від 11 січня 2014 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 218 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]