Вівторок

23.04.2019

08:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для виправлення засуджених осіб
Звіт спостережної комісії при Острозькому міськвиконкомі щодо організації та здійснення громадського контролю за поведінкою осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням протягом І півріччя 2013 року.  

Рішенням Острозького міськвиконкому № 33 від 19 березня 2013 року затверджено спостережну комісію у складі 10 осіб. До складу комісії входять представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, трудових колективів та окремі громадяни.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.11. 2010 р. № 1042 та іншими законодавчими актами.

Засідання спостережної комісії проводяться в міру потреби, але, зазвичай, не рідше одного разу в місяць.

Основними завданнями спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органу місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За І півріччя 2013 року з кримінально-виконавчої інспекції до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 6 повідомлень про постановку дитини чи особи молодіжного віку на облік в кримінально-виконавчу інспекцію та 14 повідомлень про зняття дитини чи особи молодіжного віку з обліку. Проведено 5 засідань спостережної комісії.

Членами спостережної комісії проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання даних осіб, складено відповідні акти обстежень, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо їх прав та гарантій, також проведено профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів. Згідно постанов спостережної комісії, на обліку центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 28 осіб молодіжного віку, їм надаються соціально-педагогічні, соціально-психологічні, соціально-економічні, інформаційні та інші послуги.

Особи, які не охоплені соціальним супроводом, отримують послуги за карткою отримувача соціальних послуг за місцем проживання. Так за ІІ квартал 2013 року надано 49 послуг соціально-педагогічного, соціально-психологічного, соціально-економічного та інформаційного характеру.

Особи, які потребують взяття під соціальний супровід, обговорюються на засіданнях дорадчого органу при заступнику міського голови згідно з актом соціального інспектування.

У лютому 2013 року з Дубенської виховної колонії Рівненської області надійшло повідомлення про звільнення засудженого, жителя міста Острога, який прибув до місця проживання. За результатом повідомлення проведено засідання спостережної комісії, членами комісії обстежено житлово-побутові умови звільненого та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, щодо його прав і гарантій. Також проведено профілактичну бесіду з метою недопущення повторних злочинів. Дана особа отримує послуги за карткою отримувача соціальних послуг за місцем проживання.

На засідання спостережної комісії запрошуються представники Острозького районного підрозділу Здолбунівського МРВ кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Рівненській області з інформацією про поставлених та знятих осіб в місті Острозі.

Пріоритетними напрямами роботи спостережної комісії в даний час і на перспективу буде соціальний патронаж осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням та залучення до соціальної адаптації членів їх родин. А також співпраця з громадськими організаціями щодо сприяння ресоціалізації даної категорії осіб.

Леонід СНІЩУК, голова спостережної комісії
№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 268 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]