Середа

24.04.2019

18:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для захисту прав і свобод
Інформація про стан законності та правопорядку на території Острозького району та міста Острога у І півріччі 2013 року та вжиті заходи прокурорського реагування з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.  

Острозька міжрайонна прокуратура в І півріччі 2013 року здійснювала свої повноваження виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, не допустила незаконного втручання у діяльність інших підприємств, установ та організацій.

Упродовж І півріччя 2013 року Острозькою міжрайонною прокуратурою здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

Практична реалізація організаційних заходів, правильна координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю сприяла покращенню криміногенної ситуації в регіоні та стану законності.

Спрямування зусиль на розв’язання першочергових завдань сприяло забезпеченню належної практичної реалізації положень кримінального процесуального закону. Ширше застосовуються нововведення кримінального процесу. Майже кожен третій обвинувальний акт скеровано до суду з угодами про визнання винуватості або примирення.

Намітилися позитивні зрушення в оперативності прийняття рішень у кримінальних провадженнях. Унаслідок дотримання розумних строків досудового розслідування скоротився залишок кримінальних проваджень.

Досягнуто підвищення ефективності слідчої роботи. Зросла кількість розслідуваних кримінальних проваджень, скерованих до суду обвинувальних актів.

За шість місяців 2013 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) зареєстровано 376 відомостей про кримінальні правопорушення.

За результатами досудового розслідування прийнято 272 рішення про закриття кримінальних проваджень на підставі ст. 284 КПК України, 64 обвинувальних актів направлено до суду, в тому числі 18 з угодами.

В районі та місті зареєстровано 153 кримінальних правопорушення, у тому числі 32 – тяжких та 2 – особливо тяжких.

За аналогічний період 2012 року в Острозькому районі та м. Острозі було зареєстровано 106 злочинів, в тому числі 44 – тяжких та 2 – особливо тяжких.

У ЄРДР зареєстровано 6 або 3,9% кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

Проти власності зареєстровано 72 кримінальних правопорушення, з яких 55 – крадіжок.

В поточному році проти особи вчинено 27,4% правопорушень від усіх зареєстрованих, зокрема, вчинено 2 навмисних вбивства.

Слід також зазначити, що відбулися зміни чинного процесуального законодавства щодо розслідування злочинів приватного обвинувачення. Якщо за вимогами КПК 1960 року досудове слідство у справах приватного обвинувачення (ст.ст. 125, 126 КК України) не проводилось, то у відповідності до вимог КПК 2012 року відомості про дані правопорушення вносяться в ЄРДР та проводиться досудове розслідування, після чого обвинувальний акт направляється до суду. Так, у поточному році зареєстровано та внесено до ЄРДР 77 відомостей про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 125, 126 КК України, з яких 22 кримінальних провадження направлено до суду з обвинувальними актами. Проаналізувавши дані повідомлення встановлено, що переважна більшість тих правопорушень вчинюються чоловіком або дружиною, іншим близьким родичем, або сусідами.

Менше злочинів вчинено групою осіб, особами, які раніше вчиняли злочини.

Разом з тим, значно більше вчинено злочинів в стані алкогольного сп’яніння – 22 проти 12 за аналогічний період минулого року.

Рівень розкриття злочинів складає 38,1% (по області – 37,5%).

Неповнолітніми вчинено 4 кримінальних правопорушення проти 5 в минулому році. Однак, продовжує мати місце рецидивна злочинність серед неповнолітніх.

Завдяки належному прокурорському нагляду не допущено випадків незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності, незаконного засудження, незаконного утримання під вартою.

Острозька міжрайонна прокуратура не допустила випадків підміни органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і державного контролю та зосередила свою роботу на здійснення правозахисної роботи шляхом нагляду за діяльністю цих органів.

За результатами проведених перевірок в органи місцевого самоврядування та виконавчої влади внесено понад 50 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких порушення усунуті, до відповідальності притягнуто 27 посадових осіб, попереджено незаконне надання 96 га землі, нормативно-грошова оцінка якої становить 2,3 млн. грн.

За результатами проведених перевірок в органах контролю внесено 14 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 10 посадовців.

Державні обвинувачі Острозької міжрайонної прокуратури прийняли участь у розгляді Острозьким районним судом 101 кримінального провадження, в тому числі у судовому розгляді з постановленням вироку – 34, у підготовчому судовому засіданні з постановленням ухвал – 24. Не допущено випадків неявки державних обвинувачів в судові засідання. Виправдувальні вироки не постановлялися.

Проведено 25 перевірок додержання вимог законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. За результатами перевірок внесено 3 документи прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб.

Старшим слідчим Острозької міжрайонної прокуратури закінчено досудове слідство по 9 кримінальних провадженнях, 3 – з обвинувальними актами направлені до суду, в тому числі – 1 з ознаками корупції, 1 – у бюджетній сфері. В ході досудового слідства встановлено збитки в сумі 15 тис. грн., які повністю відшкодовано в ході досудового слідства.

Упродовж 6-ти місяців 2013 року вирішено 26 письмових звернень громадян, 19 звернень направлено за належністю.

Острозька міжрайонна прокуратура діє гласно та систематично висвітлює свою роботу в засобах масової інформації та на сайті міжрайпрокуратури. Так, в першому півріччі 2013 року підготовлено та внесено в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування 3 інформації про стан законності на території району та міста та здійснено 27 виступів в засобах масової інформації, в тому числі 5 на телебаченні.

Любов Ковальчук, Острозький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції
№30 від 27 липня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 244 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]