Середа

24.04.2019

19:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для запобігання аварійних ситуацій
Хто часто мандрує містом, уважно спостерігає за змінами у ньому, бачить, що комунальники працюють, щоб змінити наше місто, зробити його кращим і безпечнішим. На початку тижня на вулиці Ревкомівській здійснювалась обрізка дерев. З приводу цього я звернувся до начальника міської інспекції з благоустрою Марії Журик.  

– У місті проводиться робота щодо належного утримання зелених насаджень. Тепер відбувається відновлювальна обрізка дерев. Її необхідність зумовлена тим, що у Острозі є багато дерев, які не досягнули вікової межі для зрізання, але своїм існуванням загрожують життю, здоров’ю і майну людей під час сильного вітру. Останнім часом буревії почастішали у нашій місцевості. Яскравим прикладом цього стали нещодавні події, коли кілька дерев у місті були вітром повалені з корінням, а зламані гілки місцями пошкоджували дахи приміщень. Падіння зі значної висоти навіть невеликої гілки чи її сухої частини може завдати шкоди, як людям, так тваринам і майну.

Береза, акація – це швидкоростучі дерева. Вікова межа для них у міській зоні набагато менша. Тому якщо вони досягли відповідного віку, то їх зрізають. А для таких дерев як липа, клен, каштан, ясен цей вік значно більший. За час розвитку у них виростає високий стовбур. Аби його зменшити здійснюється санітарна обрізка – тобто в основному зрізається верх дерева. Після цього воно буде жити, але не ростиме у висоту. А головне – ці дерева захищатимуть нас від шкідливих викидів автомобілів. Крім того, деякі дерева можуть мати всере­дині дупла, причому великі, хоча зовні будуть зеленими бо живляться через зовнішні шари стовбура. Та витримати сильний вітер вони не можуть. Обрізання таких дерев дає можливість зменшити площу крони та висоту стовбура, спрямовує ріст рослини у ширину, а не у висоту. З часом дерева пускають пагони і формується сферична форма крони.

До сказаного хочу додати, що у нашій державі діє мораторій на зрізання дерев, які не досягли певної вікової межі. Проте, поступають звернення керівників підприємств, установ та організацій, мешканців міста із проханням ліквідувати небезпечні дерева. Аби зберегти дерево, запобігти аварійним ситуаціям, було оглянуто багато дерев і затверджено графік відновлювальної їх обрізки. Через аномально холодні березень та квітень весною це зробити не вдалося, тож ці роботи здійснюються тепер. Після обрізання місця обрізки обробляються антисептичними розчинами, які запобігають захворюванням дерев.

Іван МОЧЕРНЯК
№25 від 22 червня 2013 р. Категория: Благоустрій і комунальна сфера | Просмотров: 453 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]