Понеділок

20.05.2019

06:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для запобігання і протидії злочинності та корупції
Щорічно першого грудня працівники органів прокуратури відзначають своє професійне свято. З цієї нагоди «Замкова гора» вирішила поспілкуватися з Острозьким міжрайонним прокурором, старшим радником юстиції Любовю КОВАЛЬЧУК.  

– 20 листопада 2012 року набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Як він вплинув на діяльність прокуратури і які зміни відбулися у нас?

– Острозькою міжрайонною прокуратурою Рівненської області вживалися заходи щодо впровадження у практичну діяльність вимог Генерального прокурора України та забезпечення ефективної діяльності в умовах законодавчих змін. Обговорення нагальних проблем, у тому числі спільно з керівниками правоохоронних органів, дозволило забезпечити своєчасне введення в дію нового процесуального закону, функціонування відповідної інформаційної системи.

Налагоджено роботу щодо внесення та опрацювання відомостей у Єдиній системі статистики та аналізу, отримання інформації про незаконне втручання у підприємницьку діяльність на телефон «гарячої лінії», мотивоване проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів.

У поточному році відбулися кадрові зміни в Острозькій міжрайонній прокуратурі. Зокрема, у зв’язку із реформуванням слідства органів прокуратури України в міськрайпрокуратурах скорочені посади слідчих та старших слідчих. Наразі в Острозькій міжрайонній прокуратурі працює 7 оперативних працівників, 2 державних службовці, 3 технічні працівники, які належним чином виконують свої посадові обов’язки, за що я їм щиро вдячна.

– Любове Володимирівно, які заходи здійснювала міжрайонна прокуратура протягом року для профілактики злочинності та правопорушень і який їх результат?

– У 2013 році проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів Острозького району та міста Острога, на яких розглядалися питання стану запобігання і протидії злочинності та корупції; 6 міжвідомчих нарад з питань забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності; додержання законодавства у сфері охорони здоров’я; додержання законів при виконанні кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі; додержання законодавства про пенсійне забезпечення; додержання законодавства про виконавче провадження при виконанні рішення судів; додержання законодавства в сфері запобігання та протидії корупції. Виконання спільних узгоджених заходів, схвалених учасниками вказаних нарад, сприяли покращенню стану законності на території Острозького району та міста Острога, захисту прав і свобод громадян та інтересів держави від злочинних посягань.

Особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, вчинено 43 правопорушення проти 69 за аналогічний період минулого року. У стані алкогольного сп’яніння вчинено 11 кримінальних правопорушень проти 21 за аналогічний період минулого року.

На 209 тис. грн., або на 41% (у порівнянні до 1 січня 2013 року) зменшився борг по страхових внесках до Пенсійного фонду України.

Упродовж поточного року прийнято понад 80 постанов про проведення перевірок в порядку нагляду, за результатами яких розпочато 5 кримінальних проваджень, з них 4 направлено до суду, в тому числі 3 з обвинувальним актом; розглянуто із вжиттям заходів 69 подань, до відповідальності притягнуто 30 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі 10 посадових осіб органів контролю, відшкодовано 2276 тис. грн. Постанови про проведення наглядових перевірок не оскаржувалися.

У поточному році направлено 6 інформацій в органи влади, здійснено 42 виступи в засобах масової інформації, у тому числі 5 на центральному телебаченні. Діє також офіційний сайт Острозької міжрайонної прокуратури.

– Які заходи вживає прокуратура, аби знизити підліткову злочинність і захистити права дітей?

– Прокуратурою вжито скоординованих заходів, спрямованих на забезпечення прав дітей, стабілізацію криміногенної обстановки. Як наслідок, знизилась підліткова злочинність з 7 злочинів у 2012 році до 2 у 2013 році. За результатами наглядових перевірок у сфері охорони прав дітей розпочато 1 кримінальне провадження, яке направлено до суду, розглянуто із вжиттям заходів 8 подань, до відповідальності притягнуто 4 посадові особи. Так, в червні 2013 року в ЄРДР зареєстровано кримінальне провадження за фактом злісного невиконання однією мамою Острога встановлених законом обов’язків по догляду за неповнолітньою дочкою, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді неодержання дитиною базової загальної середньої освіти та мікросоціальної та педагогічної її занедбаності. За результатами досудового розслідування, кримінальне провадження з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру скеровано до Острозького районного суду. Острозький районний суд застосував до матері примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги. Права дитини на освіту були поновлені.

– Чи багато повідомлень про злочини надходить до правоохоронних органів Острога? Що Ви можете сказати про розкриття правоохоронними органами злочинів?

– Упродовж 2013 року до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло понад 2300 заяв і повідомлень про вчиненні правопорушення. Однак, з них в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано близько 700 кримінальних проваджень, за результатами досудового розслідування яких закрито провадженням понад 450, до суду надіслано близько 120 проваджень, в тому числі 30 кримінальних проваджень надіслано до суду для розгляду питання щодо затвердження угод про визнання винуватості та угоди про примирення. З числа незареєстрованих повідомлень у ЄРДР (близько 1600), зокрема про ненасильницькі смерті громадян, сімейні сварки, втрати документів, цивільно-правові відносини (невиплата орендної плати) та ін., розглядались працівниками Острозького МВ УМВС у відповідності до Закону України «Про звернення громадян».

Рівень розкриття злочинів становить понад 52%.

У поточному році слідчим міжрайонної прокуратури розслідувано 9 кримінальних проваджень, за результатами чого до суду скеровано 3 обвинувальних акти, а решта закриті провадженням за відсутності складу та події кримінального правопорушення. Зокрема, до суду скеровано обвинувальний акт щодо директора КП «Відродження», який не передбачаючи можливості настання тяжких наслідків своєї бездіяльності, хоча повинен  був і міг передбачити їх настання, неналежно виконував свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них, допустив потрапляння забруднених ґрунтових вод, через інтенсивне танення снігу, у артсвердловину, що спричинило масове захворювання жителів с. Могиляни Острозького району Рівненської області, в т.ч. 22 дітей. Кримінальне провадження судом розглянуте.

– Хотілось би дізнатися про боротьбу із корупцією.

– Острозька міжрайонна прокуратура веде цілеспрямовану, системну роботу у сфері запобігання та протидії корупції. Так, в поточному році виявлено 2 факти кримінально–караних корупційних діянь, досудове розслідування по яких проведено в максимально короткі терміни. Кримінальні провадження розглянуті судом. Також складено 3 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, за розглядом яких судом правопорушників притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу.

– І на завершення, що Ви побажаєте колегам з нагоди професійного свята?

– Від всієї душі вітаю колектив Острозької міжрайонної прокуратури, а також ветеранів прокуратури – Тамару Федорівну Колесникову, Степана Івановича Данилюка, Віктора Володимировича Ткачука, Сергія Олександровича Шаповала, Анатолія Федоровича Хомича та інших з професійним святом. Бажаю міцного здоров’я, щастя, родинної злагоди, благополуччя, професійних успіхів і наполегливості у захисті конституційних прав громадян та інтересів держави.

Розмову записала Юлія КРАВЕЦЬ
№48 від 30 листопада 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 273 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]