Неділя

21.04.2019

17:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Для зміцнення законності та правопорядку

Інформація про стан законності та правопорядку на території Острозького району та міста Острога у І півріччі 2015 року та вжиті заходи прокурорського реагування з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави. 

Острозька міжрайонна прокуратура за І півріччя 2015 року здійснювала свої повноваження виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Роботу міжрайонної прокуратури спрямовано на досягнення реальних результатів прокурорської діяльності, зміцнення законності та правопорядку.

Упродовж І півріччя 2015 року Острозькою міжрайонною прокуратурою здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

Протягом 2015 року правоохоронні органи району та міста у взаємодії з райдержадміністрацією, районною, міською та сільськими радами і їх громадськими формуваннями проводили відповідну роботу по профілактиці злочинних проявів у населених пунктах району та місті Острог.

З метою координації дій правоохоронних органів 6 лютого проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Острозького району та м. Острога, на якій розглядались питання стану протидії злочинності та корупції. Також Острозькою міжрайонною прокуратурою створено дві міжвідомчі групи, серед яких – 25 березня створено міжвідомчу групу з питань протидії злочинності та корупції, 22 червня створено міжвідомчу групу з питань виявлення фактів корупції та вчинення кримінальних правопорушень під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво, ремонт та утримання доріг, використання земель транспорту, якісне їх документування та своєчасне розкриття на території Острозького району та міста Острог.

Практична реалізація організаційних заходів, правильна координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю сприяла покращенню криміногенної ситуації та стану законності в регіоні.

З початку 2015 року у районі та місті зареєстровано 130 кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких кримінальних правопорушень – 27 проти 30 за аналогічний період минулого року. Негативна тенденція вчинення особливо тяжких злочинів по місту Острог – 2 проти 0 за 6 місяців 2014 року. Водночас по Острозькому району такі злочини не вчинялися.

Рівень розкриття злочинів – 57,2% (по області 46,0%).

За 6 місяців ц.р. зареєстровано 1 хуліганство, 46 крадіжок, 3 грабежі, 1 розбій та 8 шахрайств.

Завдяки вжитим координаційним заходам, упродовж 6 місяців 2015 року умисні вбивства на території міста Острог та Острозького району не вчинялися.

Водночас збільшилось вчинення кримінальних правопорушень групою осіб – 3 злочини проти 2 у І півріччі 2014 року, а також у стані алкогольного сп’яніння – 21 проти 13 за 6 місяців 2014 року.

Кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривалися, випадків незаконного затримання, незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності не допущено.

Забезпечено проведення досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень у розумні строки.

Острозьким районним судом протягом 6 місяців 2015 року ухвалено 42 обвинувальні вироки.

Роботу міжрайонної прокуратури зорієнтовано на досягнення реальних результатів, у тому числі на напрямах, які визначені головними пріоритетами у рішеннях колегії Генеральної прокуратури України та прокуратури області.

Міжрайонною прокуратурою упродовж І півріччя 2015 року активно здійснювалось представництво інтересів держави і громадян у суді.

Так, упродовж І півріччя 2015 року пред’явлено до суду 5 позовів і заяв на суму 130 тис. грн. За результатами розгляду судами задоволено 4 позови на суму 123 тис. грн., у тому числі з питань земельних відносин 1 на суму 112 тис. грн.

Забезпечена участь шляхом вступу у розгляд 8 справ, з них в інтересах держави – у 3, в інтересах громадян – у 5.

За вказаний період до Острозької міжрайонної прокуратури надійшло 58 звернень громадян. Міжрайонною прокуратурою вирішено 29 звернень, з них 2 задоволено. Втілення нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому 28 звернень направлено за належністю.

Міжрайонна прокуратура діє гласно. Упродовж І півріччя 2015 року здійснено 17 виступів у засобах масової інформації. Діє офіційний сайт прокуратури.

Михайло ІВАНЦІВ,

виконувач обов’язків Острозького міжрайонного прокурора, молодший радник юстиції

№ 31 від 1 серпня 2015 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 262 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]