Неділя

21.04.2019

17:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

До прийому учнів готові
Після того як пролунав останній дзвоник – життя в навчальних закладах не зупиняється, а навпаки – починається інше. Хоч, зазвичай, діють пришкільні табори, але в більшості приміщень вирує ремонтна кампанія. Аби з’ясувати, як вона відбулася цього року, я побував у всіх міських загальноосвітніх навчальних закладах.

Спільним для них всіх є брак коштів на ремонтні роботи, тож не обійтися без допомоги батьків. Кожен з директорів шкіл висловлював дуже багато теплих слів вдячності на їх адресу, головам батьківських комітетів за розуміння і підтримку. Вже тепер можна з упевненістю констатувати, що на середину липня майже всі класи і кабінети оновлені і завтра готові прийняти дітей. Керівники навчальних закладів, педагоги, технічні працівники перебувають у чергових щорічних відпустках. Щоправда, у цьому правилі є і виняток. І він стосується Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія».

Його керівник Алла Параниця розповіла, що їх навчальний заклад чи не найперший у місті впорався із косметичними ремонтами (побілка, фарбування, інший дрібний ремонт). Там це зробили швидко і якісно, причому, не використовуючи багато коштів. І тут є свій секрет – щороку у закладі влітку здійснюють капітальний ремонт кількох приміщень. Навіть там, де він був зроблений 5 років тому, поточні ремонти значної кількості часу і коштів не потребують, а про суттєве оновлення найстарішого приміщення навчального закладу і говорити не варто. Тож і цього року на третьому поверсі, у кабінеті біології (фото 2), а також у двох класах початкової ланки триває і буде продовжуватися до середини серпня капітальний ремонт. Стару побілку, фарбу, і все інше знімають, пошкоджені місця шпаклююють і готують все до суттєвого оновлення. Крім того, планують замінити вікна, сантехніку у тих приміщеннях, де це не було зроблено минулого року, мають намір суттєво оновити фасад. Фінансування цих робіт вже заплановане міською радою, ведуться роботи по отриманню дозволу на початок будівельних робіт. Тож у цьому навчальному закладі технічним працівникам, керівникам доведеться напружено працювати, щоб вчасно підготуватись до нового навчального року.

Дуже турбує адміністрацію НВК спортивна зала навчального закладу. Не маючи свого приміщення для занять, спортзалу також впродовж року інтенсивно використовує міська дитячо-юнацька спортивна школа. Тому виникла проблема із підлогою, зрештою потребує ремонту все приміщення, вбиральні, фасад. На це коштів немає. Тож спільними зусиллями адміністрація школи, міський відділ освіти та міська рада шукають способи, як підготувати споруду до нового навчального року.

У Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 також є проблема: зі старими газовими котлами, «гнилою» теплотрасою з великими труднощами там ледь дотягнули до кінця опалювального сезону цього року. Котли, які вичерпали свій ресурс, труби прокладені ще в 70-х роках минулого століття створюють значну проблему із підтримкою нормальної температури у приміщенні другого корпусу школи. Через втрати води у системі, постійне її підживлення додаються суттєві матеріальні витрати. Тож починати новий опалювальний сезон у такій ситуації неприпустимо. На одній із сесій міської ради, ще весною, керівник закладу Любов Тимчук озвучила проблему. Міська влада пішла назустріч і було прийнято рішення про виділення необхідних коштів з бюджету розвитку у випадку його перевиконання. Адміністрація школи сподівається, що найближчим часом кошти поступлять і підрядна організація розпочне роботи.

А в цілому навчальні класи, кабінети, коридори школи, столи сяють свіжою фарбою та побілкою. До кінця червня там впоралися із усіма запланованими роботами і поточний ремонт повністю закінчений. Любов Олександрівна каже, що вся ця краса наведена завдяки батьківським внескам, їх праці, роботі технічного персоналу школи, вчителів.­

Коли я побував у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 у вівторок, 3 липня, заступник директора з господарської частини Петро Пурик розповів, що заклад всі заплановані на літо роботи майже виконав. Того дня білили стіни спортивної зали (фото 1), здійснювались останні приготування до нового навчального року. На відміну від двох інших навчальних закладів, таких складних проблем перша школа не має. Хоча, Петро Петрович каже, що з часом доведеться здійснювати капітальний ремонт у багатьох приміщеннях, фасаду школи. Вже виготовлено технічну документацію на ремонт їдальні. Перший заступник міського голови Віталій Ундір каже, що орієнтовно на ці роботи необхідно затратити більше мільйона гривень. У цьому році з бюджету розвитку виділено 213 тисяч гривень, за які буде встановлено нову сучасну систему вентиляції, придбано та встановлено необхідне обладнання для початку функціонування їдальні з нового навчального року.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 403 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]