П'ятниця

19.04.2019

09:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

До уваги керівників підприємств та приватних підприємців!
В  Україні запроваджена європейська практика видачі (переоформлення, видачі дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру. Дозвільні центри створені і діють в усіх містах та районах Рівненської області. Вони видають дозвільні документи підприємцям за організаційним принципом (принцип «єдиного вікна»).

Перехід на видачу дозвільних документів державними адміністраторами через дозвільні центри – це той принцип роботи влади, який втілено в життя в рамках Програми реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича і який значно покращує інвестиційний клімат в нашій країні.

До 1 січня 2012 року суб’єкт господарювання міг звернутися за отриманням документів дозвільного характеру як до державного адміністратора, так і безпосередньо до дозвільних органів (СЕС,  МНС,  тощо).

З 1 січня 2012 року з введенням в дію Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» видача документів дозвільного характеру відбувається виключно через звернення до державних адміністраторів, які працюють у дозвільних центрах.

Відповідно до рішення Острозької міської ради від 25.03.2011 року №109 "Про реалізацію Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” (зі змінами) при виконавчому комітеті Острозької міської ради діє дозвільний центр, який знаходиться за адресою м. Острог, вул. Ревкомівська, 4, кабінет №13 (1-й поверх приміщення Острозької міської ради).

Координацію діяльності дозвільного центру здійснює державний адміністратор дозвільного центру міськвиконкому Корешняк Олександр Анатолійович. Прийом та видача дозвільних документів та реєстрація декларацій проводиться у робочі дні з 9.00 до 16.00 год.

Дозвільна система у сфері господарської діяльності – сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.

Сутністю роботи дозвільних центрів за організаційним принципом (принципом «єдиного вікна») є можливість для суб’єктів господарської діяльності легко отримувати документи дозвільного характеру, які необхідні їм для початку діяльності, та, власне, зменшення корупції.

Принцип організаційної єдності – принцип, згідно з яким видача документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання здійснюється в дозвільному центрі шляхом взаємодії представників дозвільних органів, що забезпечується державним адміністратором у порядку, встановленому Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (зі змінами).

Документ дозвільного характеру – дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.

Об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру – природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної процедури.

Дозвільна процедура – сукупність дій, що здійснюються суб'єктами господарювання, державними адміністраторами та дозвільними органами під час проведення погодження, оформлення, надання висновків тощо, які передують отриманню документа дозвільного характеру.

Також у дозвільному центрі міськвиконкому застосовується декларативний принцип – це принцип, за яким підприємець отримує право на здійснення певної діяльності без отримання дозволу, шляхом повідомлення дозвільного органу безпосередньо через державного адміністратора у дозвільному центрі про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам чинного законодавства.

Отже, бізнес відтепер можна розпочинати маючи на руках лише декларацію. Вона має підтверджувати відповідність матеріально-технічного стану підприємця вимогам законодавства. Жодних дозвільних документів отримувати не потрібно.

Якщо раніше підприємець для початку своєї діяльності обов’язково мав отримати дозвіл в дозвільних органах, то тепер він позбавляється цієї бюрократичної тяганини. Щоб започаткувати власну справу, йому достатньо буде лише повідомити дозвільні органи про свій намір та представити декларацію.

Декларація – документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Форма повідомлення державного адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Додатково. До відома суб’єктів господарської діяльності, а саме приватних підприємців, які здійснюють діяльність на території міста, виконавчий комітет Острозької міської ради просить вас перевірити власні документи дозвільного характеру на предмет їх чинності відповідно до діючого законодавства. У разі виявлення документів, які не відповідають чинному законодавству чи термін яких закінчився, радимо вам звернутися до державного адміністратора дозвільного центру міськвиконкому для надання консультації щодо отримання, переоформлення, видачі дублікатів чи анулювання документів дозвільного характеру за вищевказаною адресою.­

Приватним підприємцям, які здійснюють свою господарську діяльність без документів дозвільного характеру та незареєстрованої декларації у міськвиконкомі, в орендованих чи суборендованих приміщеннях універмагу (ІІ-ІІІ поверх ЕКО-маркету), торговельного центру «Шанс» та в будівлі ДП «Оазис» БАО «Нетішин-автосервіс», необхідно до 15 квітня 2012 року подати на реєстрацію декларацію про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам чинного законодавства щодо отримання права на провадження господарської діяльності на території м.Острога.

У разі невиконання вищезазначеного, виконавчий комітет Острозької міської ради звернеться з клопотанням до Острозького МВ УМВС України у Рівненській області, щодо притягнення приватних підприємців, які здійснюють свою господарську діяльність в приміщеннях універмагу (ІІ-ІІІ поверх ЕКО-маркету), торговельного центру «Шанс» та в будівлі ДП «Оазис» БАО «Нетішин-автосервіс» до адміністративної відповідальності за порушення Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

Олександр КОРЕШНЯК, державний адміністратор дозвільного центру виконкому Острозької міської ради
Просмотров: 353 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]