Середа

24.04.2019

19:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

До землевпорядної ниви – з відповідальністю
Земля – основне національне багатство, яке перебуває під особливою охороною держави. Це наша святиня, і символічно, що саме в перші дні весни, дні пробудження землі-годувальниці відмічається День землевпорядника.

Черговий етап земельної реформи ставить перед землевпорядною службою завдання щодо впровадження дієвого ринку землі, вдосконалення законодавчої бази, запровадження прогресивних засад регулювання земельних відносин.

Саме реалізація цих та багатьох інших повсякденних завдань на території міста покладена на відділ Держкомзему у м. Острог. Найбільш актуальним для громади завданням відділу є заходи щодо розвитку ринку земель міста, в тому числі і організація продажу земельних ділянок, в тому числі і на конкурентних засадах, надання земельних ділянок в оренду. Загалом у м. Острог продано 114 земельних ділянок комерційного призначення на площу 21.8 га, загальною вартістю понад 4 мільйони гривень, з них на аукціонах продано 9 ділянок площею 2.22 га загальною вартістю понад 1 млн. грн. Міською радою за підтримки відділу Держкомзему, було організовано і проведено торги з продажу прав оренди чотирьох земельних ділянок загальною площею 0.84 га вартістю права оренди понад 90.0 тис.грн.

Станом на початок року міською радою в оренду надано 1523 земельні ділянки на площу 131.5979 га, з них: 1477 ділянок на площу 110.4591 га – землі сільгосппризначення, 46 ділянок на площу 10.5709 га – землі для комерційних та інших потреб .

В планах щодо подальшого розвитку ринку земель на 2012 рік є конкурентний продаж щонайменше 2-х земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності та продаж 4 земельних ділянок під раніше придбаними об’єктами нерухомості.

З метою збільшення надходжень міського бюджету від плати за землю, в 2011 р. було виконано роботи по повторній грошовій оцінці земель м. Острог, що за попередніми підрахунками дасть змогу майже вдвічі збільшити базову вартість 1 кв.м. земель міста, залучити до оподаткування нових землекористувачів.

Завжди актуальним напрямком розвитку земельних відносин у місті є надання жителям міста земельних ділянок для житлового, гаражного будівництва, городництва, сінокосіння, ведення особистого селянського господарства. Протягом 2011 р. погоджено 49 проектів землеустрою щодо відведення громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) на площу 4.06 га, з цього числа 22 ділянки було надано громадянам, котрі перебувають в земельній черзі. За цей ж час надано 15 ділянок для ведення особистого селянського господарства на площу 1,53 га, 27 ділянок для гаражного будівництва на площу 0.0786 га, 2 ділянки для садівництва на площу 0.0111 га.

На жаль, стримуючим фактором багатьох перспективних ініціатив щодо продажу, надання земельних ділянок, відведення нових масивів під житлову забудову є відсутність планово-картографічного матеріалу на землі міста, фактична відсутність сучасного Генерального плану його розвитку. Причиною цього є не відсутність бажання завершити вже розпочаті проектні роботи, а брак вільних коштів у міському бюджеті. Хочеться надіятись, що спільними зусиллями значна частина проблемних питань буде вирішена вже в поточному році.

Важливою складовою діяльності відділу у 2011 р. була робота щодо державної реєстрації земельних ділянок, держав­них актів, договорів оренди землі. Всього протягом 2011 р. зареєстровано та видано 206 державних актів на право власності на земельні ділянки, 10 державних актів на право постійного користування, 9 договорів оренди. Громадянам надано 88 витягів з Поземельних книг, проставлено 59 відміток про перехід прав на земельні ділянки.

Праця на землевпорядній ниві багатогранна й відповідальна, потребує добрих фахових знань і практичних навиків. Вітаючи зі святом, хочеться подякувати землевпорядникам за нелегку працю, побажати щасливого довголіття, міцного здоров’я, добробуту й достатку, миру та злагоди. Хай це свято додасть більше тепла, віри та надії на краще майбутнє.

Володимир СТЕПАНЮК, начальник відділу Держкомзему у м. Острог
Просмотров: 350 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]