Неділя

19.05.2019

23:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Добрим людям – на здоров’я!
Чотирнадцятого січня 2013 року на старий Новий рік в приміщенні підліткового клубу за місцем проживання ім. воїна-інтернаціоналіста В. Климака зібралось близько 50 шанувальників українських святкових звичаїв та обрядів на вечір колядок, щедрівок та посівань – „Добрим людям – на здоров’я!”. Організатором заходу виступив міський осередок Пласту Української скаутської організації, що уже 20 років діє в нашому місті. Активно долучились до його проведення також учасники підліткового клубу за місцем проживання „Надія”, молодь міста та студенти Острозької академії, батьки дітей.  

Розпочалось свято запалюванням трьох свічок і молитви, які символізували єдність і неперервність українців та українських традицій. Запалювала свічки голова Острозької станиці Пласту Наталка Кулініч. Перша свічечка запалювалась в пам’ять про наших предків, друга за здоров’я усіх пластунів України та інших країн, третя за здоров’я українців цілого світу. Після такого емоційного настрою учасники вечора продемонстрували своє знання та вміння виконувати колядки, щедрівки, посівання. Причому за задумом організаторів учасники клубу „Надія” (керівник І. Середюк) більш зосереджувались на виконанні колядок і щедрівок притаманних територіям історичної Волині та центру України. Учасники заходу позмагалися в інтелектуальній грі на знання обрядів, звичаїв, святкувань українців. І хоча запитання були доволі складні, приємно, що у більшості випадків на них давалась правильна відповідь.

Після цього була проведена безпрограшна святкова лотерея, в результаті якої кожен з учасників отримав не тільки смачний приз, а й добре і веселе побажання. Від їх дотепності приміщення клубу наповнювалося веселим і гучним сміхом учасників.

Одною із найцікавіших і центральних частин вечора став святковий Вертеп. Причому за задумом організаторів він готувався не заздалегідь, а безпосередньо під час вечора. Але його видовищність від експромту не постраждала. Були частування всіх учасників солодощами, а також перегляд фільму про святкування 100-річчя Пласту в Україні, яке відбувалося  минулого року. З радістю учасники вечора впізнавали багатьох присутніх на вечорі у кадрах фільму.

На заході була присутня начальник відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Ірина Волянюк, яка привітали його учасників не тільки теплими словами і різдвяними побажаннями, а й вручила смачні солодощі.

Олександр ЮРЧУК,
головний спеціаліст відділу з питань сім’ї, молоді та спорту
№3 від 19 січня 2013 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 301 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]