Неділя

21.04.2019

17:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Допомагаючи розвиватись учням
В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, безкорисливої допомоги нужденним, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Тепер таких людей називають волонтерами.

Навчаючись на спеціальності «Психологія» Національного університету «Острозька академія», ми мріяли про справжню практичну роботу, щоб вдосконалювати свої знання та вміння, отримати навички роботи з дітьми тощо. Таку можливість ми отримали, ставши волонтерами Острозького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Під керівництвом директора центру – Гловацької Оксани Іванівни, ми пройшли навчання в „Школі волонтерів” та обрали напрямок роботи своєї волонтерської діяльності.

На цей час працюємо в Острозькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 2 для дітей з вадами розвитку, де і здійснюємо психокорекційну роботу, що полягає в проведенні тренінгів, бесід, лекцій та різноманітних акцій. Спостерігаючи за роботою групи, її учасники можуть ідентифікувати себе з іншими та використати встановлений емоційний зв'язок для оцінки власних почуттів і поведінки, що є особливо важливим для даного контингенту дітей. Також, наша робота допомагає полегшити процес самодослідження та самоідентифікації, тобто допомога дітям у визначенні їхніх бажань, їхнє прийняття та розуміння. Важливим є і зворотній емоційний зв'язок, що саме і робить можливим корекцію психіки та поведінки дітей. Окрім того, варто згадати такий метод роботи, як рольові ігри, де створюються необхідні умови для спонтанного вираження емоцій, що дозволяє дитині виразити свої значимі проблеми.

Ми вирішили працювати саме з учнями старших класів. Серед них є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які охоплені програмою підготовки до самостійного життя після закінчення інтернатного закладу. Проводимо і профорієнтаційну роботу з метою поглиблення учнів знаннями про світ професій, що допоможе полегшити соціалізацію дітей з вадами розвитку та зробити менш травматичним вихід дитини у світ, де немає стін школи та вчителів, які б підтримували та опікали. Ми ставили за мету не тільки надавати інформацію про світ професій, що дає основу професійній орієнтації, але і сприяти особистісному розвитку учнів, формувати в них здатність співвідносити свої індивідуально-психологічні особливості з вимогами професій. Цікаво та приємно було спостерігати за емоціями та враженнями дітей у процесі спільної роботи. Так відгукується про наш тренінг учениця 10 класу Ніна: «Було дуже цікаво, я дізналася багато нового та корисного для себе». Справжнім подарунком для нас було, коли на третьому занятті Андрій вперше взяв участь в спільній грі.

Волонтерська робота – наполеглива праця та безцінний досвід. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі.

Оксана ШОВКОВА, Оксана ХОВАНЕЦЬ,
волонтери Острозького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Просмотров: 364 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]