Субота

20.04.2019

07:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Допомагали і будуть допомагати

Думаю, що сьогодні більшу частину України можна з впевненістю назвати однією волонтерською організацією. Саме так, бо український народ, його найініціативніша і найсвідоміша частина, взяли на свої плечі те, з чим не справилася, на жаль, держава. І те, що ми нині маємо незалежну країну, велика заслуга волонтерів, які багато допомагають, і патріотів України, які зі зброєю в руках відстоюють суверенітет і територіальну цілісність. Значне місце у волонтерському русі займають релігійні громади. Ми вже розповідали про передачу кількох партій допомоги бійцям і мирним жителям в зону АТО. І ось новий гарний приклад. 

Настоятель Свято-Воскресенського храму на Новому Місті, протоієрей Віктор Земляний розповів, що з благословення керуючого Рівненською та Острозькою єпархією УПЦ, митрополита Варфоломія і з доброї волі всіх священиків півдня Рівненської області, минулого тижня завершився збір коштів, продуктів харчування та речей на Донбас.

– Цей збір допомоги для воїнів української армії та мирних жителів на Донбасі є унікальним, бо вперше ця робота не була централізованою, – каже священик. – Все покладалося на ініціа­тиву настоятелів храмів та їх парафій. Владика дав своє благословення і священики повідомили про нього людям. Приємно, що і в Острозі, і в інших благочиннях єпархії люди активно збирали матеріальну допомогу – хто давав продукти харчування, хто – гроші, інші ділилися речами.

Розповідаючи про свою волонтерську діяльність, о. Віктор каже, що не так давно, на зібрані в Свято-Воскресенському храмі нашого міста гроші було закуплено кілька комплектів військової форми. Її передали для острожан, які захищають Україну. Купляли також нижню білизну, ліки, інші необхідні речі. Вся допомога оцінюється великою сумою грошей.

Говорячи про акцію, священик з Нового міста зазначив, що в єпархію звернувся голова «Громадського контролю» із закликом допомогти бійцям української армії. Вони, на жаль, не змогли знайти необхідної допомоги з боку інших організацій. Священик каже, що його здивував той факт, наскільки священики і люди активно відгукнулися надати допомогу. Планували відправити тільки церковного буса, який може взяти 3 тонни вантажу, але коли звезли все в Рівне, і підрахували зібране, то змушені були замовляти ще 3 транспортні засоби, один із яких може взяти 10 тонн. Зокрема, прихожани Свято-Воскресенської церкви зібрали 3100 гривень та більше 30 банок з різними продуктами харчування, а також крупи та інші необхідні речі. Прихожанка новоміського храму Тетяна Левчук дала відро меду. Ще три літри цього продукту жінка передала правоохоронцям, які їдуть на схід. До речі, її сина Юрія, який був паламарем у новоміському храмі, також призвали в армію. Православний волонтер з Рівненщини Микола Сальчук передав автомобіль джип для особового складу військовій частині 2260.

У понеділок, 15 червня, біля храму священик та його помічники завантажували зібране в автомобіль (фото на 1 стор). Після цього він відправився до Свято-Богоявленського собору. Туди було передано зібране з сіл нашого району.

Благочинний церков УПЦ Острозького району, настоятель Свято-Богоявленського храму Острога, протоієрей Олександр Максимюк розповів, що прихожани найбільшого у місті храму й всього благочиння активно відгукнулися на заклик зібрати допомогу для воїнів на сході України й мирного населення. Зокрема, прихожани собору зібрали на медикаменти 525 гривень 40 коп.

– Особливо хочу відзначити духовенство сіл Милятин (священик Сергій Сегень), Завизів (Сергій Нагай), Почапки (Андрій Юрчук), Болотківці (Миколай Шліхта), які, крім коштів, зібрали також і передали продукти харчування. Це крупи, закрутки, сало, соління, варення, компоти, салати, смалець, печиво, капуста, мед, туалетні речі, засоби гігієни та ін. А вся єпархія зібрала коштів на суму більше як 100 тисяч гривень. Також повезли солдатам хрестики, іконки, пояски «Живи з допомогою Всевишнього».

Говорячи про допомогу армії, о. Олександр зазначив, що острожани вже кілька разів збирали і відправляли допомогу на схід України, зокрема, для батальйону «Дніпро-1». Передавали продукти харчування, зокрема, у пасхальні дні було закуплено 100 банок армійської тушонки по 545 грам, мінеральна вода, інші продукти харчування, був освячений  автомобіль. А загалом на продукти громада храму потратила більше 4,5 тисяч гривень.

І настоятель новоміського храму, і благочинний церков УПЦ Острозького району запевняють, що збір допомоги – не перший і не останній. Вони й далі будуть робити все, щоб допомагати захисникам Вітчизни, людям, які потрапили в скруту. Наступна поїздка планується вже у липні. Священики дякують всім добрим людям за допомогу та моляться за мир і спокій.

У вівторок, 16 червня, допомога вирушила на Донбас в міста Красноармійськ та Селідово. Там розміщена 3-тя окрема танкова бригада. Одним із її командирів є мешканець Нетішина. Керівником місії був о. Віктор Земляний. З ним поїхало два священики – з Глинська о. Василій та Рівного о. Михайло, а також голова громадської організації «Громадський контроль» при УМВС області, наш земляк, Олександр Зайчук та знімальна група РТБ. Сподіваємося побачити їх репортаж про поїздку та передачу допомоги.

Настоятель собору о. Олександр Максимюк просить жителів міста та району не бути байдужими і відгукуватися на прохання наших земляків допомогти захисникам України.

Іван МОЧЕРНЯК

№ 25 від 20 червня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 343 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]