Четвер

25.04.2019

01:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дорогу відремонтували самотужки
Ми вже не раз розповідали на своїх сторінках про те, у якому стані перебувають вулиці міста, їх ремонт, історію. Сьогодні в продовження теми мова піде про ініціативу людей, які самоорганізувались і самотужки відремонтували частину вулиці. Примусило це зробити те, що у негоду там було важко і проїхати, і пройти.

Частину вулиці Криничної, Байди, а потім Першу і Другу лінії можна назвати гірськими. Знизу вони тягнуться вверх, досить таки крутим схилом. На жаль, всі вони до цього часу не мають твердого покриття. Вода, яка прямує з вершини дорогами, зносячи пісок, глину, дрібні камінці чимраз дужче їх розмиває і утворює навіть невеликі яри. Найважче пройти і проїхати невеликим відгалуженням вулиці Криничної, що веде до Бельмазького цвинтаря. На тій ґрунтовці були чималі ями, слизькою «копанкою» дуже важко було рухатись. Ускладнювало ситуацію і те, що там немає можливості обійти чи об’їхати важкопрохідну ділянку.

Так було донедавна. Нарешті терпець людям увірвався. З’явились ініціативні, які, поспілкувавшись із мешканцями свого мікрорайону, зібрали гроші – по 100 гривень із родини. Хто міг дати більше – не відмовлялись, менші суми також приймали. Звісно, не всі погодились розлучитись зі своїми кревними на благо громади, мовляв, туди не їжджу, обійду за потреби іншою дорогою. Та, слава Богу, небайдужих до ініціативи виявилось чимало. За зібрані кошти придбали недорого щебінь, засипали ним біля 100 метрів відгалуження вулиці Криничної. Аби не так швидко покриття змила вода зі схилу, утрамбували.

У вівторок, 14 серпня, коли дощило напередодні і в момент мого перебування, там можна було вже легко пройти і проїхати (на фото). Пам’ятаю ту ділянку ще весною в дощову погоду, під час танення снігу – без гумових чобіт пройти було майже важко. Тепер ситуація суттєво змінилася. Звісно, засипаний щебінь, хоч і утрамбований, з часом розмиється, бо зверху «біжать» невеличкі струмки. Але, на якийсь час, дорога втратила статус «важкопрохідна». Приємно також і те, що люди не «сидять склавши руки», беруть участь у благоустрої міста. Заступник міського голови Володимир Мацун каже, що, на жаль, у міській скарбниці не вистачає коштів, щоб прокласти тверде покриття одномоментно всюди. Міська рада робить все, щоб зменшити кількість ґрунтових вулиць. Почали цю роботу минулого року, цього – продовжили (на сторінках нашої газети ми вже неодноразово писали про це). Тож людям також необхідно самоорганізовуватись, проявляти ініціативу, брати дольову участь у прокладенні асфальту. Тоді ситуація швидше зміниться на краще – вважають у міській раді.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 307 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]