П'ятниця

19.04.2019

17:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дотримання мінімальної заробітної плати
Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (ст. 95 КЗпП України; ст. 3 Закону України «Про оплату праці»).  

З 1 грудня 2013 року місячний розмір мінімальної заробітної плати – 1218 грн. Погодинний 7,30 грн.

До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Суб’єктам господарюван­ня, які використовують працю найманих працівників слід пам’ятати, що виплата міні­мальної заробітної плати – це обов’язкова вимога на території усієї України.  Не нарахування заробітної пла­ти, у розмірі мінімальної, – порушення соціальних гарантій громадян України.

Кожен громадянин нашої країни має право отримувати за свою роботу гідну заробітну плату, а з часом і пенсію. Тому, роботодавці та працівники повинні пам’ятати, що дотримання чинного законодавства про оплату праці для одних гарантує чисту совість перед державою та суспільством, для інших – стабільне майбутнє.

Одним із елементів державного регулювання заробітної плати є визначення і гарантування мінімального її рівня.

До державних норм і гарантій належать також норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові та вихідні дні; у нічні години; за час простою не з вини працівника. Держава регулює і гарантує доплати працівникам, молодшим за вісімнадцять років, при скороченому робочому дні, оплату щорічних відпусток, за час виконання державних обов’язків та підвищення кваліфікації, обстеження в медичному закладі, при переведенні за станом здоров’я чи з приводу вагітності на легшу нижчеоплачувану роботу, при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, при переїзді на роботу до іншої місцевості, при службових відрядженнях тощо.

Суб’єкти господарювання в своїй господарській діяльності керуються законами України «Про оплату праці», «Про колективні договори та угоди», Кодексом законів про працю України (КЗпП України) тощо.

Базовим із питань оплати праці в країні є Закон України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/995-ВР зі змінами і доповненнями.

Статтею 8 Закону про оплату праці визначено сферу державного регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення:

1) розміру мінімальної заробітної плати й інших державних норм і гарантій;

2) умов і розмірів оплати праці керівників підпри­ємств, заснованих на дер­жавній, комунальній власності;

3) працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету;

4) регулювання фондів оплати праці працівників підприємств-монополістів згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

5) шляхом оподаткування доходів працівників.

Статтею 14 Закону про оплату праці визначено систему договірного регулювання оплати праці, яке здійснюється на основі системи угод, що укладаються на державному (генеральна угода), галузевому (галузева угода), регіональному (регіональна угода) та виробничому (колективний договір) рівнях відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди».

Немає необхідності доводити, що заробітна плата – один з найважливіших елементів соціально-економічної політики держави. Водночас – це джерело існування сотень працівників у нашому місті, основа добробуту та достатку їхніх родин. Тому зрозуміло, що своєчасна виплата заробітної плати та її розмір – свідчення здорового фінансово-економічного стану підприємства, цивілізованих відносин між роботодавцем та працюючими, свідчення в першу чергу його людських, а тоді вже професійних та ділових якостей.

Валентина БАХОНЯ, головний спеціаліст з охорони праці – експерт з умов праці управління праці та соціального захисту населення
№48 від 30 листопада 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 407 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]