П'ятниця

24.05.2019

16:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дружить із музикою з другого класу
Корінний острожанин Сергій Бережнюк ще у молодших класах школи міцно подружився з музикою. І з того часу вона стала не тільки його захопленням, але й справою всього життя. Сьогодні він не лише грає у кількох музичних колективах, а й керує оркестром РБК, навчає юних грати на духових інструментах.  

Коли Сергій навчався ще у другому класі Острозької школи-інтернату, його вчитель музики Дмитро Хаустов чи то помітив нахил хлопця до музики, чи відчув якимось п’ятим чуттям, що хлопець має музикальні здібності, і наполегливо порекомендував вступати до музичної школи. Більше до вподоби був кларнет, тож і почав навчатися грі на ньому у нині покійного Юрія Крушинського. Паралельно хлопця прийняли у шкільний духовий оркестр. Тож 1974 рік став для нього початком дружби з музикою.­

Сьомий клас Сергій Бережнюк розпочав уже в Острозькій СШ №1. Там він також став членом оркестру духових інструментів. Ним керував учитель Муратов. Нині чоловік пригадує, що шкільний колектив грав на виборах. Для цього ночували у школі. Вранці о 6 годині виборча дільниця розпочинала роботу під звуки гімну СРСР у виконанні духового оркестру. А ще під його музику щоранку проводилась ранкова зарядка.

Після 8 класу Сергій вступив на навчання до Рівненського музичного училища. І там він грав на кларнеті, брав участь у парадах, концертах та інших масових заходах. Отримавши освіту у 1986 році, молодий викладач отримав призначення до Оженинської музшколи. Але там трудився лише 2 місяці, бо його призвали до лав Радянської армії.

Служити довелось у Феодосії у складі Чорноморського флоту на одній з берегових баз. Спочатку Сергія Бережнюка хотіли вивчити на телеграфіста, бо мав добрий слух, потім – призначити писарем, бо мав гарний почерк, але, дізнавшись, що він закінчив музучилище і грає на духових інструментах – відправили до підрозділу, у якому служили оркестранти, єдині у місті серед військових. Тож три роки, поряд із нарядами, караулами, обслуговуванням кораблів бази, острожанин разом з іншими хлопцями ходив на репетиції, грав на різноманітних заходах і демонстраціях. Правда, новий командир підрозділу, по-військовому «хвацько розмахуючи шаблею», розпустив оркестр, мовляв, хай служать хлопці, а не "фігньою" зай­маються. Дуже швидко у частині та й в місті пересвідчилися, що духового оркестру дуже не вистачає. Тож знову зібрали хлопців, і ті продовжили свої заняття. Згадуючи армійські роки, Сергій Олександрович каже, що той час дав багато корисного для подальшої роботи у плані здобуття досвіду гри на інструментах і навчанні інших.

Після повернення додому не дали відпочити й тижня – на третій день наполегливо запросили продовжити роботу в Оженинській музшколі. Трудився там понад 15 років. Коли настали важкі двохтисячні, зменшилась кількість бажаючих навчатись грі на духових інструментах, Сергій Бережнюк наважився звільнитися з роботи. Але через два дні його вже запросила на роботу директор Острозької музшколи Валентина Кузьменко. Тож з 1 вересня 2005 року трудиться там. Є різноманітні досягнення – учні займали призові місця на обласних конкурсах (Володимир Зламан 2 і 3 місце, Андрій Коропчук – 3 місце, духовий оркестр музшколи також посідав 2 і 3 місця), багато його вихованців вступили до музучилища, грають у духових і симфонічних оркестрах у Острозі та за його межами.

Тривалий час Сергій Бережнюк грає у духовому оркестрі Острозького РБК, з 2000 року є його керівником. Цей колектив щороку на чолі колони острожан крокує на параді 9 Травня, грає на різноманітних міськрайонних заходах, Днях міста. Носить він звання «Народний» і вже 4 рази успішно підтверджував його. Паралельно Сергій Олександрович веде гуртки в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» та обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою. Якщо в першому навчальному закладі працювати легше, бо майже всі юні музиканти навчаються паралельно у музшколі чи є її випускниками, то у ліцеї за рік необхідно підготувати заміну другокурсникам переважно із тих, хто лише бажає грати – біля 90 відсотків оркестрантів до того жодного разу не грали на музичних інструментах. Це надзвичайно важко, але Сергій Олександрович щороку із цим завданням успішно справляється і ліцей-інтернат з перших років свого існування має власний духовий оркестр.

Батьки Сергія Бережнюка не грали на музичних інструментах. Навчаючись у музучилищі, він дізнався про те, що дід по матері, протоієрей Андрей, у молодості також грав на кларнеті. Розповівши про це вперше, дід подарував старенький інструмент. Хоч він і простий, але став дорогою сімейною реліквією. Інколи Сергій Олександрович бере подарований дідом кларнет, згадує про нього, розповідає дітям. Старша дочка Вікторія  закінчила Острозьку музшколу по класу фортепіано і тепер навчається у Дубенському коледжі культури та мистецтв на режисера. Молодша – Вероніка – навчається у першому класі й батьки із нею думають про навчання у музшколі.

На фото: Сергій Бережнюк (сидить у першому ряду праворуч) з музикантами Острога.

Іван МОЧЕРНЯК
№20 від 18 травня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 315 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]