П'ятниця

26.04.2019

16:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дуже гарний подарунок – найменша мініатюрна книжечка

Уродженка нашого древнього міста Катерина Утєва (дівоче прізвище Буджерак) зробила гарний подарунок на Різдвяні свята Музею книги та друкарства Державного-історико-культурного заповідника м. Острог. Вона подарувала найменшу на теперішній час в зібранні книг – мініатюрну «Молитву водія».

Нині Катерина мешкає у Києві. Влітку вона була із сім’єю на своїй малій батьківщині – в Острозі, де закінчила школу. Власними враженнями про Острозькі музеї вона поділилася зі своїми київськими друзями. На Різдвяні свята вони приїхали до Острога. Їх приємно вразили експозиції наших музеїв. Особливо вони зацікавилися виставкою мініатюрних видань Музею книги. Гості зауважили, що в Катерини є ще менша книжечка, ніж у збірці заповідника. Нагадаю, що в колекції заповідника нараховується понад 600 мініатюрних книг. До цього часу найменшою вважалася книга «Гімн Радянського Союзу» естонською мовою, розміри якої складали 2 на 3 см.

Екскурсовод передав вітання землячці і попросив її при можливості передати таку книжечку в музей. Катерина одразу відгукнулася на прохання, та ще й безкорисно забезпечила доставку унікального експоната до Острога. Об’єм чотиристорінкової «Молитви водія» становить лише 1 на 1,5 см., а вага – майже 4 грами. Виготовлений, без сумніву, шедевр із срібла 925 проби на харківській фірмі «Преміум».

Старший науковий працівник музею книги та друкарства Анатолій Хеленюк, під час мого спілкування, висловив слова вдячності за поповнення колекції: «Я радий, що є у нас такі земляки – патріоти Острога, які хоч нині і не живуть в місті, але пам’ятають його і всім розповідають, що є Волинські Афіни – старовинне місто, є музей. Дуже хотілося б, щоби й інші жителі міста так чинили: по-перше, нехай прийдуть і побачать наші виставки, а по-друге, – беруть приклад із дуже гарного вчинку Катерини».

Максим НУЙКІН,
студент ІІ курсу Національного університету «Острозька академія», спеціальність Журналістика

№ 5 від 31 січня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 336 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]