П'ятниця

26.04.2019

05:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дві Вікторії – це перемога!

Вже стало доброю традицією напередодні Всесвітнього дня здоров’я та до Всесвітнього дня Товариства Червоного Хреста проводити міськрайонні змагання шкільних санітарних постів. Як і завжди, хоча змагалися всі разом, переможців визначали окремо – як серед міських команд, так і сільських.  

Цьогоріч перед вимогливим журі постали три міських та тринадцять сільських команд. Це, переважно, учениці 10 та 11-х класів, які вивчають спеціальний курс «Основи медичних знань». (Бо хлопці в цей же час зайняті військовою підготовкою – проходять курс «Захист Вітчизни»).

Вимогливі судді оцінювали все: і зовнішній вигляд санпостівців, їх екіпіровку, санбюлетні, лозунги, а головне – знання! Відповідали учні і щодо лікарських рослин, і щодо Правил дорожнього руху, і практичного надання першої медичної допомоги, й догляду за хворими вдома, запобігання інфекційним хворобам, і знання історії розвитку Товариства Червоного Хреста та багато іншого. Суддями на окремих етапах змагань були: Людмила Швець, Леся Алексєєнко, Валентина Стаховська, Ірина Малиновська, Тетяна Антонюк, Ірина Тишко.

Деякі завдання для учасників ставали справжнім «каменем спотикання», наприклад, як обходити трамвай, чи як накласти бинти на поламану кисть руки…

Переможцями стали (серед міських шкільних санпостів): команда «Милосердя» (Острозька ЗОШ № 1 у складі Мар’яни Давидюк, Алли Давидюк та двох Анн – Герасимчук й Стасюк) й команда «господарок» майданчику «Адреналін» (Острозький НВК «Школа І –ІІІ ступенів-гімназія»: десятикласниці Анастасія Решетник, Оксана Ліщенко та дві Вікторії – Середюк та Самардак), а друге (не третє!) місце зайняв санпост Острозької ЗОШ № 3.

Серед сільських шкіл кращою була команда з Плосківської школи.

Проведені змагання, які організувала Острозька міськрайонна організація ТЧХУ спільно з районним та міським відділами освіти, показали, що рівень знань учнів підвищився, кращою стала їх підготовка, хоча до ідеалу ще треба багато працювати. Та віриться, що в потрібну хвилину ці школярки (бо хлопців-санпостівців – дуже й дуже мало) зможуть гідно підтвердити свій рівень й надати при потребі необхідну допомогу. Зокрема, учасниця команди «Милосердя» Анна Стасюк з 11-Б класу зазначила: «Ми вже неодноразово приймали участь у таких змаганнях. І вважаємо, що серед усіх олімпіад, конкурсів – ці найцікавіші. Для мене особисто медицина дуже цікава. А ці змагання дають не лише теоретичні, а й практичні знання та навички. Вони – найбільш необхідні в нашому житті. Ці змагання різнопланові, ми шукаємо, який обрати девіз, який одяг, яку підготувати стінгазету. Тож це симпатично й корисно!».

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№16 від 12 квітня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 293 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]