Неділя

21.04.2019

21:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Двісті балів у тестуванні ЗНО набрала острожанка Анастасія Драчук
У цьогорічній кампанії із Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) взяли участь майже 329 тисяч абітурієнтів. Про це повідомив сайт Міністерства освіти, посилаючись на дані директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ірини Зайцевої. Із них лише 956, без сумніву, вже студентів, набрали максимальний бал. Нам приємно, що серед них є цьогорічна випускниця загальноосвітнього навчального закладу нашого міста, золота медалістка – Анастасія Драчук. У тестуванні ЗНО з географії вона набрала 200 балів.  Це перше таке досягнення острожан з часу проведення цих випробувань. Дуже приємно і те, що з двох інших предметів дівчина була також дуже близькою до максимально можливого результату – не вистачило лише 3 бали.

Дізнавшись про успіх Насті, я домовився про зустріч із нею. Дівчина ще до нашого спілкування підготувала документи, які підтверджують її досягнення. Звісно, мене цікавило, як вона готувалася до тестування ЗНО, як воно проходило, який вуз обрала для навчання та ін.

Настя розповідає, що крім неї, з географії по всій Україні набрало максимальну кількість балів лише 50 абітурієнтів. Тестування з цього предмету для Насті було першим із чотирьох. До нього вона дуже серйозно готувалася. Так як географія у випускному класі не викладається, то доводилось більше працювати самостійно. Порівнюючи із іншими тестами, дівчина каже, що для неї він був найлегшим з декількох причин. Перш за все тому, що це було перше тестування, а також тому що вірила у свої сили, були за плечима вагомі знання. Сприяло впевненості також і пробне тестування, яке відбувалось у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ще під час навчання. Там все було максимально наближено до головної події. Дівчина каже, що відразу було помітно, хто брав участь у пробному тестуванні, а хто ні – вони метушилися, не знали що і як робити, хвилювалися. Той, хто серйозно підійшов до пробного тестування, міг проаналізувати його хід, виробити план дій, мав можливість розпланувати свій час, краще уявляв як все буде проходити.

Розповідаючи про хід тестування з географії, Настя акцентувала увагу на тому, що завдання були не дуже важкими, бо пропонувалися лише із шкільної програми. Разом з тим, вони вимагали ґрунтовних знань, роздумів, вміння логічно міркувати, поєднувати знання з різних шкільних курсів. Аби правильно відповісти на «непрямі» питання осмислено, а не вгадувати, треба було проаналізувати питання, і лише тоді можна було знайти правильну відповідь. Це стосується тих завдань, де вимагалося вибудувати певну послідовність явищ, предметів, дій, характеристик та ін. Нелегкими були і запитання, які вимагали дати коротку відповідь – з 6 варіантів необхідно було вибрати 3 правильні. Були два завдання відкритої форми, де вимагалося розв’язати географічну задачу і написати свій варіант відповіді. Біля 40 були суто тестового характеру, де відповідаючи на запитання необхідно було вибрати один із 4 варіантів.

Настя Драчук каже, що завдання тестів вирішувала, починаючи з кінця – вони найважчі. Швидко відповіла на ті, у яких була впевнена на всі 100%. На це потратила близько 30 відсотків часу, відведеного на тестування. Відповіді на 6 завдань були під сумнівом і їх вона залишила на кінець. Якщо хтось сумнівається, то вона запевняє, що часу на вирішення завдань, з усіх предметів – вистачає, головне правильно організувати роботу. Найбільше заважає хвилювання, бо «відбирає» час, знижує зосередженість, суттєво погіршує якість відповідей.

Розповідаючи про тести з української мови та літератури, у якому вона набрала 199 балів, Настя зізнається, що для неї найважчим було написати твір. Але, виконуючи це завдання за схемою, рекомендованою УЦОЯО, зуміла набрати 20 балів із 24 можливих. І тема виявилась не важкою – про зв’язок людини і природи. На її думку, мовні питання були важчими, ніж літературні.

Тести ЗНО з історії України Настя здавала останніми. Для неї вони були найважчими і викликали найбільше хвилювань. У загальному вийшов також дуже  пристойний результат – 198 балів. Перш за все цей предмет охоплює дуже великий масив точної інформації. Були завдання на знання дат, їх логічну послідовність та події, точні визначення вчених і класиків, знання постатей, їхніх біографій та зв’язків з іншими відомими сучасниками.

Крім цих трьох предметів Настя здавала також ЗНО із математики і набрала 190 балів. Для спеціальності, куди вона поступає, цей предмет не потрібний і тому до цього випробування взагалі не готувалася. Беручи в ньому участь, хотіла перевірити свої знання і зуміла набрати непогану кількість балів – 190. Це свідчить про її високі знання, якісне навчання у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Маючи хороший результат з трьох профільних предметів за підсумкам ЗНО Анастасія Драчук подала документи у 4 вузи – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київський політехнічний університет, Національний авіаційний університет, Київський національний університет ім. В. Гетьмана. Куди піде вчитися – ще вирішує! За сумою балів ЗНО вона знаходиться у перших п’ятірках рейтингу – тобто вона обере за своїми вподобаннями. Дівчина хоче стати менеджером з туризму. Моя співрозмовниця любить подорожувати, мріє організовувати поїздки, побачити світ. Вона каже, що на цю спеціальність цього року дуже великий конкурс, бо це перспективна і цікава професія.

Мене цікавило, як дівчина готувалася до здачі тестів ЗНО. Для цього вона використовувала різні джерела. Перш за все спілкувалася з тими, хто проходив такі  випробування минулого і позаминулого року. Щодо географії, то багато корисного розповіла їй минулорічна випускниця Острозької ЗОШ №1, медалістка Анастасія Юрчук. Також дівчина використовувала методичні поради, які були опубліковані УЦОЯО, довідники, різні публікації, пробувала свої сили на сайті УЦОЯО, повторювала пройдений мате­ріал, виконувала завдання із шкільного курсу. Допомагало й те, що Настя брала участь у міських (де перемагала) і обласних олімпіадах. Там вона кілька разів займала 4 місце. Цього року дівчина на обласній олімпіаді здобула 3 місце з економіки. Це дуже високий результат, враховуючи те, що її суперниками були учні спеціалізованих ліцеїв та гімназій області, де на тиждень виділено не 1 годину, а 3-4. Вона та її батьки Ірина Болеславівна та Ігор Леонідович вдячні вчителям школи, предметникам, які допомагали готуватися до випробовування: Оксані Володимирівні Мельник – вчителю географії і класному керівнику, Руслані Миколаївні Лазарчук, яка викладала українську мову, Валентині Львівні Глізер – вчителю історії у старших класах, вчителю предметів математичного профілю – Оксані Андріївні Барановській. Дівчина каже, що дуже хотілося виправдати сподівання школи, вчителів, які вірили у неї, допомагали готуватися.

– Мені, безумовно, дуже приємно, що випускниця, у якої я була класним керівником, викладала географію, показала в тестуванні ЗНО максимальний результат, – розповідає вчитель Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Оксана Мельник. – Настю можу охарактеризувати лише з позитивної сторони. Вона завжди була старанною, дисциплінованою, зібраною на уроках і факультативних заняттях, працьовитою ученицею. А ще я з молодших класів помітила, що вона талановита дитина, має хороше логічне мислення, цікавилась географією. Її інтереси часто виходили за рамки шкільної програми. З власної ініціативи вона читала додаткову літературу – і це дало свої результати. Бажаю їй обрати професію до душі і успішного навчання в обраному вузі.

Завершуючи наше спілкування, я не міг оминути того, щоб не спитати про поради, які знадобляться майбутнім абітурієнтам при здачі тестів ЗНО. Настя каже, що необхідно побороти хвилювання, не боятися його, вірити у свої сили, зрозуміти, що це зовсім не страшно, хоч і дуже відповідально. Та найголовніше, необхідно ретельно готуватися до випробування. І починати цю роботу необхідно з 5-7 класів, коли починають ґрунтовно вивчати основні шкільні предмети. Сформувавши надійну основу, можна збагачувати багаж знань, який відкриє двері в будь-який вуз України, а незабаром, можливо і Європи…

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 1172 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]