Вівторок

23.04.2019

21:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ентузіаст шкільного туризму
Хіба не захоплює вас, коли проклавши уявний маршрут на карті, ви проходитимете по ньому справжніми дорогами та лісовими стежинами, і, вочевидь, побачите усе, що приховує мапа в умовних позначках? І ваша пам’ять надовго збереже намет, нічне вогнище, смак сніданку, що готувався на вогнищі власноруч … А якщо влітку пливти рікою чи озером плотом або на човні?.. Такі незабутні відчуття дарує туризм, який став нині привабливим і доступним відпочинком для усіх бажаючих. Туризм розвиває людину фізично, зміцнює її здоров’я, виховує волю, виробляє навички долати труднощі, збагачує знаннями.

Ці всі переваги туризму мають нагоду відчути учасники туристичного гуртка, керівником якого у Острозькій ЗОШ №1 протягом чотирьох років є молодий вчитель з основ здоров’я Андрій Гулько. За цей короткий час вихованці гуртка неодноразово приймали участь у різноманітних змаганнях та займали почесні місця. Андрій Володимирович особисто неодноразово виборював призові місця на обласних змаганнях зі спортивного, водного і велотуризму, а також, як керівник, у складі команди від Рівненщини захищав честь області на чемпіонаті України з пішохідного туризму «Закарпаття-2011».

Щорічно навесні вчитель, починаючи з 2009 року, готує і виставляє команду своїх гуртківців на обласні дитячі змагання зі спортивного туризму та орієнтування. У цих змаганнях команда дівчат у складі Наталії Галюк, Христини Сотник, Катерини Служинської, Тетяни Савчук, Інни Філіної у різні роки займала призові місця.

Учасники гуртка приймали участь у відкритих районних та обласних змаганнях з різних напрямків туризму. Так у 2011 році у змаганнях з гірського туризму «Пам’яті друзів» вихованка гуртка Ганна Веремчук зайняла перше місце на дистанції «скелі» серед дівчат.

Нещодавно гуртківці школи приймали участь у спортивному святі, що проводилося у Розважі, де туристичні навички їм стали у нагоді і вони здобули призові місця з окремих дисциплін. Серед кращих були брати Равські – Василь та Олександр, Руслан Дубінчук і Володимир Сидорук.

Також Андрій Володимирович має перший дорослий розряд зі спортивного туризму, очолює міську команду освітян, яка після наполегливих тренувань ставала переможцем на обласних змаганнях з водного та велотуризму. Крім того, молодий вчитель входить до складу команди дорослих Острозького району, яка неодноразово була лідером обласних змагань. Нинішнього року острожани на чемпіонаті області з гірського туризму серед дорослих з легкістю вибороли почесне перше місце.

Не відпочиває вчитель-ентузіаст і на канікулах, бо відпочинок визнає лише активний. Минулої зими за його участю на третій день Водохреща пройшов похід «за здоровий спосіб життя» у село Стороничі з купанням у ополонці. А цього літа гуртківці мали нагоду разом із рівненськими науковцями подорожувати у трьоденній науковій експедиції стежками Дермансько-Острозького парку, де діти отримали нові знання з історії рідного краю та ознайомилися з рідкісними червонокнижними представниками флори і фауни у нашому регіоні. У цьому поході відзначилися Назар Бабінський та Володимир Сидорук, як, незважаючи на сильну спеку, важкі наплічники та втому, пройшли складний маршрут у 30 км за півдня руслом річки Збитенки.

Полюбляє Андрій і велоподорожі. Разом з друзями-однодумцями з сусіднього Нетішина та найбільш активними гуртківцями організовували велопробіги до Ізяслава, Могилян, Новомалина, на Голубі озера, Лису гору, до джерела Св. Миколая, на Святе озеро, і інші не менш цікаві місця нашого краю. Під час цих одноденних поїздок юні велосипедисти долали до 120 км! Були втомлені, проте задоволені від отриманих вражень, від поїздки і спілкування з новими друзями.

Подорожують гуртківці разом з улюбленим керівником не тільки суходолом, але й річками Рівненщини. Цей екстремальний напрям туризму особливо цікавий підліткам. Він, як і туризм взагалі, формує почуття команди, вчить їх мужності і відповідальності не тільки за себе, а і за товаришів.

Розказуючи про сьогоднішній шкільний туризм, треба неодмінно згадати добрим словом, ще одного вчителя, так би мовити фундатора благородної справи пізнавально-оздоровчої діяльності школярів, ім’я якого добре відоме старшому поколінню освітян Острожчини. Це – Леонід Прокопович Коврига, людина, справою життя якого було подорожувати зі своїми вихованцями дорогами рідної землі, прищеплювати їм любов до Батьківщини. Туристична стежина проходить через покоління…

Елла БІЛЮК
Просмотров: 796 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]