Середа

24.04.2019

15:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Епідсезон з грипу ще не закінчився

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я і фахівців інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України на території України циркулюють два віруси грипу типу «А»: «Техас» і «Каліфорнія», а також вірус грипу типу «В» «Массачусестс». Ці віруси нам вже знайомі, бо курсували у попередні роки. Тому частина населення має до них імунітет, проте вірус грипу, навіть той, з яким ми вже стикалися, все одно небезпечний. Вразливими залишаються немовлята, люди з ослабленим імунітетом (до цього призводять хронічні хвороби, шкідливі звички), вагітні жінки, люди похилого віку.

Симптоми грипу, як правило, з’являються несподівано, за лічені години. У хворого різко підвищується температура тіла (до 40оС), з’являється біль у м’язах та суглобах, біль у голові, слабкість. Нагадаю, що разом з грипом на нас чатують гострі респіраторні вірусні захворювання. Серед них аденовіруси, риновіруси, парагрип. Ці хвороби хоч і легші за перебігом і починаються поступово, але дуже ослаблюють захисні сили організму.

Найкращий спосіб уберегти себе від хвороби – це профілактика. Віруси грипу та гострих респіраторних інфекцій потрапляють в організм через носоглотку, тому її потрібно захищати в першу чергу. Ідеальним варіантом було б носити маску, але можна змастити слизову ніздрів оксоліновою маззю. Вдома використовуйте захисні властивості летючих речовин (фітонцидів) часнику і цибулі: потовчіть і розкладіть на тарілочках в кухні, в кімнатах. Зміцнюйте організм вітамінами (їжте якнайбільше фруктів) та фізичними вправами. Уникайте контакту з хворими (більше ходіть пішки, провітрюйте приміщення). Ретельно мийте руки з милом після перебування в транспорті, магазинах та інших місцях масового перебування. Прийшовши додому, мийте не лише руки, а й лице, промивайте ніс і горло. Дотримуйтесь режиму сну і харчування: ніщо так не ослаблює імунітет, як недосипання  і звичка їсти абищо нашвидкоруч. А з першими проявами недуги звертайтеся до лікаря.

Ольга Лисенко,
​лікар-епідеміолог КЗ Острозька ЦРЛ

№ 6 від 7 лютого 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 214 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]