Середа

24.04.2019

19:38

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Формуючи компетентну особистість, здатну успішно адаптуватися до життя

Сучасному суспільству дуже потрібна інформована й компетентна особистість, яка спроможна приймати самостійні рішення і нести відповідальність за власні вчинки. В умовах політичної й економічної нестабільності, дефіциту духовності винятково важливою стає стабілізуюча роль школи як гаранта громадянського миру. Державна система освіти, що відповідає за соціалізацію особистості, є найважливішим інститутом, який спроможний еволюційним шляхом забезпечити зміну ментальності, створити умови для виховання людини демократичного суспільства. Тому одним із головних завдань школи є формування компетентної особистості, здатної успішно адаптуватися до життя. Саме над цим і працює колектив Острозької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. 

У 2014 – 2015 навчальному році (НР) у школі навчалося 700 учнів у 32 класах, середня наповнюваність становила 22,9 учня. 2 дітей навчалося за індивідуальною формою на дому. У нашому закладі працювало 65 педагогічних працівників, з них – 2 сумісники. 38 педагогів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 5 – «спеціаліст першої категорії», 13 – «спеціаліст другої категорії», 9 – «спеціаліст». З них 29 мають педагогічне звання «старший учитель», 2 – «вчитель-методист». Упродовж 2014 – 2015 НР курсову підготовку при РОІППО пройшли 15 вчителів, проатестовано16 педагогів, 1 бібліотекар, директор школи, 2 заступники директора з навчальної роботи.­

З 1 вересня 2014 р. школа продовжила перехід на нові Державні стандарти початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти та нові навчальні програми.

Адміністрацією закладу проводиться моніторинг результативності навчальних досягнень учнів. У вигляді таблиць і в графічній формі відображено показники рівнів успішності дітей по класах, якості їх знань, рейтинг предметів. Аналіз контрольних робіт підтверджує високі показники успішності учнів. Підтвердженням об’єктивності цих даних є те, що учні школи стали переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін, конкурсів.

Показником результативності роботи педагогічних працівників школи є підготовка та участь учнів в різноманітних предметних конкурсах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді, олімпіадах, акціях.

У січні – лютому 2015 р. забезпечено участь учнів – переможців міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у ІІІ (обласному) етапі.

У 2014 – 2015 НР учні школи брали участь у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України

За результатами ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін переможцями (ІІІ місце) стали учні: Іванна Поліщук (9-А клас, вчитель А. Д. Довбенюк, англійська мова), Надія Нечипорук (8-В, І. М. Курач, математика), Юлія Леонтьєва (7-Б, О. А. Барановська, математика), Сніжана Хоміч (8-Б, А. С. Сидорчук, хімія), Карина Бондарчук (11-Б, Т. А. Дячук, біологія).

Однак, упродовж останніх років педагоги школи не готують переможців з фізики, астрономії, екології, інформаційних технологій. За підсумками обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін не здобуто перемогу з української мови та літератури, інформатики. На підготовку учнів з цих навчальних дисциплін потрібно звернути увагу у новому навчальному році.

Учні школи взяли активну участь у мовно-літературному конкурсі студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка і стали переможцями ІІ етапу: Ангеліна Даценюк (5-В клас), Іванна Поліщук (9-А), Вікторія Нечипорук (11-Б). За підсумками участі учнів у ІІ етапі ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика переможцями стали Анна Сивук (3-В), Аліна Климчик (4-А), Анна Пампощук (8-А), Софія Трофимчук (9-Б), Анна Гурко (10-А).

Школярі були учасниками Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня 2015». З них 2 одержали відмінний результат – Юлія Леонтьєва, Анастасія Шашкова (7-Б), 10 учнів – добрий результат. У конкурсі з інформатики «Бобер» 1 учень показав відмінний результат, 9 – добрий.

Учні взяли активну участь у математичному конкурсі «Кенгуру». Серед учнів 2 – 6 класів 5 одержали відмінний сертифікат, 23 – добрий, серед учнів 7 – 10 класів: 8 – відмінний, 21 – добрий.

Упродовж минулого НР проводилися обласні етапи Всеукраїнських турнірів юних географів, біологів, правознавців, істориків. У порівнянні з минулим НР результативність участі учнів школи залишилась стабільною в обласних етапах Всеукраїнських турнірів. У міських турнірах юних біологів команда школи виборола І місце, турнірі правознавців – І – ІІ місце. Здобуто перемогу (ІІІ місце) командою «АТФ» в обласному етапі турніру юних біологів (керівник Т. А. Дячук). Команда декілька років поспіль здобуває перемогу.

У міському учнівському конкурсі знавців польської мови призові місця вибороли учні: перше місце – Анастасія Сиротюк (6-А); друге місце – Яна Сікорська (6-В), Роман Кузьменко (6-В), Владислав Шевчук (6-В); третє місце – Надія Стратюк (5-А), Христина Яскульська (5-А).

Традиційно учні школи взяли участь в конкурсі дитячої творчості «Атомна енергетика і ми». У конкурсі дитячої творчості «Мирний атом Хмельницької АЕС» премії одержали Анастасія Сиротюк (6-А), Орест Даценюк (3-В). У літературному конкурсі «Нетішин – місто енергетиків» переможцями є Анастасія Сиротюк, Софія Лозюк, Емілія Гуріна (6-А). Учениця 2-Б класу Любов Ундір виборола ІІІ місце та диплом ІІІ ступеня у VІІІ Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії-2015».

Проте результативність участі учнів в конкурсах з еколого-натуралістичного напрямку, декоративно-ужиткового мистецтва залишається низькою декілька років поспіль.

У 2014 – 2015 НР школа виборола І місце у міському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в ЗНЗ. Упродовж 2014 – 2015 НР працювало 13 оплачуваних гуртків: вокально-хореографічний, хореографічний «Любисток», «Моделювання іграшок-сувенірів», килимарства, різьблення по дереву, туристичний, «Акторська майстерність», військово-патріотичний «Юний стрілець», вокальний ансамбль, секції легкої атлетики, баскетболу та волейболу. Учні, які є членами гуртків різноманітного спрямування, брали участь у міських та обласних конкурсах, турнірах, олімпіадах, акціях, а саме: члени гуртка «Юний стрілець» брали участь у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки, а також у міському етапі дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») (керівник Ф. І. Гонта); учні гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» здобули І місце у міському конкурсі з ткенепластики «Оксамитовий рай» у двох категоріях: 5-ті класи і 6-ті класи, брали участь у міському етапі новорічно-різдвяної виставки-конкурсу «Новорічна композиція» і в конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (Н. В. Філіпченко); учні гуртка килимарства «Веретено» (Н. В. Максимчук) вибороли І місце у міському етапі конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», здобули І місце у міському етапі конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Мій рідний край, моя прекрасна Україна»; члени гуртка «Різьблення по дереву» здобули І місце у міському етапі та стали призерами обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (І. П. Погонець); учасники туристичного гуртка були учасниками змагань зі спортивного туризму «Осінні стежки», змагань зі спортивного орієнтування (А. В. Гулько); учні вокально-хореографічного (Н. В. Нечипорук) та хореографічного гуртків (Я. М. Слободян) були учасниками міського фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки»; члени спортивної секції з баскетболу (С. А. Шимчук) вибороли І місце у І етапі чемпіонату з баскетболу 3х3 серед команд юнаків і дівчат навчальних закладів міста та І місце у змаганнях з баскетболу в залік міської Спартакіади школярів 2015 р.; члени спортивної секції з волейболу зайняли І місце у змаганнях з волейболу в залік міської Спартакіади школярів 2015 р. (Д. В. Борчаковський); учасники спортивної секції з легкої атлетики (Ю. В. Карпук) здобули І місце у змаганнях з легкої атлетики в залік міської Спартакіади школярів 2014 р. та І місце у змаганнях з легкоатлетичного кросу (біг 500 м) в залік міської Спартакіади школярів 2014 – 2015 НР.

За підсумками навчальних досягнень 2014 – 2015 НР 98 учнів нагороджено Похвальними листами за відмінні успіхи у навчанні, 5 – золотими медалями «За високі досягнення у навчанні» (Карина Бондарчук, Вікторія Нечипорук, Вікторія Остапчук, Валерія та Юліанна Рудика), 2 – срібними медалями «За успіхи у навчанні», 10 випускників основної школи одержали свідоцтва з відзнакою (Дар’я Водважко, Катерина Гілянчук, Олена Гульчук, Вікторія Дубінчук, Володимир Зламан, Дарія Пиріг, Іванна Поліщук, Софія Трохимчук, Олеся Шевчук, Катерина Якімчук).

У кошторисі школи на 2015 р. передбачено фінансування у сумі 4982150,00 грн. З них оплата праці і нарахування на заробітну плату 4186500,00 грн., харчування – 172000,00 грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 555000,00 грн., предмети, матеріали, обладнання, інвентар – 5150,00 грн. Додатково виділено кошти на придбання комплекту озвучувальної апаратури – 41360,00 грн., комп’ютера у шкільну бібліотеку. Придбано одяг дитині, позбавленій батьківського піклування, на суму 350,00 грн. Ведеться щоденний контроль за використанням енергоносіїв.

Адміністрація школи спільно із батьківським комітетом проводить роботу щодо поповнення матеріально-технічної бази закладу, залучаючи спонсорські кошти, про їх використання звітують перед колективом, громадськістю, батьками.

За період 2014 – 2015 НР школі закуплено і подаровано: болгарку (740,00 грн.), 2 швейні машини (3072,00 грн.), багатофункціональний пристрій (1301,00 грн.), мікрохвильову піч (1049,00 грн.), телевізор (4800,00 грн.), стіл (300,00 грн.), музейні вітрини (1660 грн.), миючі і дезінфікуючі засоби (430 грн.), господарські товари (5382 грн.), світильники (404 грн.), канцтовари (732 грн.), спортінвентар (640 грн.), грамоти (165 грн.) тощо.

У квітні 2015 року працівниками Острозької ЦРЛ проведено поглиблений медичний огляд учнів. Усі працівники школи щороку проходять медичне обстеження згідно із графіком.

У 2015 р. наш навчальний заклад пройшов державну атестацію і визнаний атестованим (наказ відділу освіти виконкому Острозької міської ради від 7 травня 2015 р. №100-н/в «Про державну атестацію Острозької загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. №1»).

Однак, у школі є ряд проблем: ремонт фасаду із заміною вікон, системи водопостачання і водовідведення, внутрішкільних туалетів, завершення ремонту шкільної їдальні, облаштування території школи із реконструкцією спортивних майданчиків, потребують заміни шкільні меблі, оргтехніка, бібліотечні фонди потребують оновлення тощо. Сподіваюся, що спільно з міською владою, за підтримки батьків поступово ми їх вирішимо.

Руслана ЛАЗАРЧУК,
директор Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. №1

№ 27 від 4 липня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 264 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]