Середа

24.04.2019

19:39

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Галина Космацька: «Приватники нам не конкуренти»
Немає нічого гіршого, ніж зубний біль. І коли таке трапляється, професійною рятівною соломинкою стає стоматолог. Підпухання, пломби, протези – компетенція цих лікарів. Про їх будні, особливості роботи, проблеми ведемо розмову з завідуючою стоматологічним відділенням Острозької ЦРЛ Галиною Космацькою.  

– Галино Іванівно, як змінився склад колективу з вашим приходом на посаду?

– До того як очолити стоматполіклініку в 2004 році, я працювала тут з 1995 року лікарем-стоматологом після закінчення Івано-Франківської держакадемії за спеціальністю стоматологія. Колектив майже не змінився, за винятком Юрія Баштового, який вийшов на відсоткову пенсію і працює в приватному кабінеті, та Василя Середи, який вийшов на пенсію за віком і теж займається стоматологією приватно. Тож сьогодні в колективі працює 30 чоловік. Є молоді лікарі, професійні, толерантні.

– А що змінилось в роботі поліклініки загалом?

– В 2004 році в закладі була плачевна ситуація: поточні ремонти не робились, не було жодної швидкісної стоматологічної установки. Тому я почала з придбання обладнання. Звичайно, сьогодні не всі установки в нас нові. УЗ-30 ми реставрували на УЗ-300, додавши їй обертів. З допомогою головного лікаря ЦРЛ Василя Веляника, бюджетним та благодійним коштам ми зробили ремонти по лікувальних кабінетах, перекрили дах. В хірургії зробили капітальний ремонт, замінили вікна та котел. Ви бачите як гарно зараз виглядає фасад приміщення. Коли я робила дизайн клумб перед ним, хотіла, щоб усе було гарно і головне – щоб це не знищили варвари. На черзі в нас ремонт коридору. Площа приміщення 250 кв. м і одразу все не зробиш, але ж зміни і успіхи є. У нас була ІІ атестаційна категорія поліклінки, зараз І. Можливо після ремонту коридору та оновлення обладнання зможемо претендувати і на вищу. Колись поліклініка в області із 18 місць знаходилась на 16-18 рейтинговому місці, сьогодні ми четверті. Минулого року провели семінар за підсумками роботи стоматологічної служби області. Захід пройшов дуже добре і головний стоматолог області Михайло Басюк дякував за високий рівень його організації.

Щодо медичного обслуговування, то я налагодила жорстку стерилізацію інструментів, за яку відповідають медсестри, кварцування кабінетів. О 8 годині в нас усе готове до роботи. Сьогодні маємо в достатній кількості стоматологічного інструментарію, що дає змогу надавати вчасну, якісну допомогу протягом усього робочого дня. Маємо кровозупинні, шовні матеріали навіть із запасом і перед вихідними, святами я особисто контролюю, щоб все було в наявності.

– Чи відчуваєте ви конкуренцію з приватниками?


– На перших порах, коли відкривались стоматкабінети, люди йшли туди. На Острожчині таких є 9, та не усюди працюють лікарі з вищою освітою та досвідом, як у нас. Але не лише з цієї причини кажу, що конкуренції з приватниками ми не відчуваємо. Погодьтеся, що кожен іде до свого лікаря та і зрештою ми державний заклад, який надає невідкладну допомогу при гострих станах. Ми маємо ургенцію, якої, до речі, немає в Нетішині. Тому часом нетішинці приїжджають до нас на швидку і нас викликають для надання допомоги. Ми сануємо призовників, учнів, займаємось пільговим протезуванням безкоштовно і приймаємо хворих з ускладненнями після приватних кабінетів. І таке буває! Я можу заручитися за наших лікарів, що вони надають висококваліфіковану допомогу. А до приватника іти не кожному по кишені.

– Що змінилось із реорганізацією стоматполіклініки у відділення?


– Скоротилось 0,5 ставки сестри-господарки і 0,5 ставки реєстратора. Лікарів реорганізація не торкнулась, оскільки згідно штатного розпису на 10 тисяч населення повинна бути 1 ставка лікаря стоматолога-терапевта. В районі 44 тисячі населення і відповідно у відділенні працюють 4 ставки таких лікарів. У мене функціональні обов’язки не змінились, відповідальності не поменшало: виконую і адміністративні функції, і функції лікаря. Заклад працює до 17 години, люди завжди є. Наприклад, минулої п’ятниці о 17 годині у відділенні ще були пацієнти.

– Які тенденції ви б відмітили в роботі з пацієнтами?


– Низький рівень профілактичної медицини і зарплат впливає на ставлення людини до свого здоров‘я, зубів. Люди приходять до нас запущеними, лише одиниці – на профілактичні огляди. А ще у людей зберігся страх перед колишніми стоматустановками, болем. Сьогодні ж у нас хороше обладнання та анестезія, а стоматологів все таки бояться. Відзначу і сезонність у нашій роботі: навесні, восени людей менше, вони на полях.

– Чи відвідуєте ви спеціалізовані виставки, заходи?

– Пам’ятаю як вперше потрапила на таку виставку в Києві, я була вражена, бо не могла придбати в заклад побачені там стоматобладнання та матеріали. Я відвідувала подібні заходи в Полтаві, Донецьку, Судаку, була на Міжнародному конгресі в Києві. Це корисно в плані спілкування, обміну досвідом, навчання.

– Що найважче у вашій роботі?


– Найважче – працювати з людьми в колективі, мати порозуміння і підтримку. Адже у кожного бувають різні проблеми, але виключення не повинні ставати правилами. Є порядок, відповідальність перед пацієнтами, дисципліна однакова для усіх. Для мене, як лікаря, нема більшого щастя, ніж вдячний пацієнт, який усміхається. Адже результат своєї роботи стоматолог може побачити за годину.

– Галино Іванівно, а вдома підтримку відчуваєте? Добре, коли і чоловік лікар?


– Найкраща спілка – чоловік і жінка. Інколи повертаюсь з роботи як витиснутий лимон. Чоловік у мене надійний і виважений, також втомлюється від роботи з хворими. Так, я відчуваю його підтримку і доньки. Разом ми їздимо в Хорів до свекра – єдиного, хто залишився з наших батьків. Працюємо на землі, шануємо сімейні традиції, які прищепили мені батьки на Франківщині – неділя для молитиви та відпочинку, Святвечір зі свічкою, молитвою і пісною вечерею.

– І насамкінець, ваші побажання колегам до свята.

– Здоров’я, сімейного благополуччя, взаєморозуміння і Божої помочі у добрих справах.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
№6 від 9 лютого 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 343 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]