Неділя

21.04.2019

17:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Гарно відзначили День рідної мови

Мені довелося бути на подібному заході у цьому ж закладі десять років тому. Змінився дещо педколектив, кращими стали помешкання вихованців, більш гарно оформлена актова зала. Тепер у ній більш приємно перебувати. Гарнішою стала й сцена, над якою сіяють барвисто слова «9 листопада – День української мови». 

Так, дійсно, захід, на який нас запросили, був присвячений досить важливій події – Дню рідної мови. І вразило, що учні КЗ «Острозька спеціальна школи-інтернату І-ІІІ ст.» Рівненської облради, де навчаються діти з вадами слуху не згірше своїх попередників підготувались до його проведення. А відповідальність до справи, до підготовки, лишилась такою ж високою.

 Сподобались і вірші. Які так гарно читали діти. І монолог Нестора-літописця (молодого!). Напевне, даремно нам нав’язують образ старця – адже, без сумніву, легендарний літописець таки був же молодим! Можливо, саме у юному віці він і почав писати свій безсмертний труд – «Повість минулих літ». А літописець таки мусив бути цього дня на сцені – адже саме до дня його пам’яті і «прив’язали» День рідної мови. Гарними були і зорові ряди на великому екрані, які супроводжували майже усі виступи. Причому підібрані були вони досить вдало.

А хіба можна було байдуже дивитися мізансцени з вистави Тараса Григоровича Шевченка «Наймичка»? Дуже стрімко пройшли роки від моменту, коли мати підкинула стареньким свою дитину і до моменту, коли вона призналася перед своєю смертю синові, хто ж його насправді породив…

Сподобалась і поведінка маленьких глядачів – вони щиро підтримували виступаючих, аплодували, слідкували за сурдоперекладом, намагаючись не пропустити жодного слова.

Так. за десять років багато що змінилося. Незмінними лишилися увага педагогів до своїх вихованців, намагання допомогти їм, навчити спілкуванню з іншими людьми. А з боку учнів – лишилась та ж відповідальність до дорученої справи та прекрасне хвилювання щодо своїх виступів. І – незмінно велика кількість талантів у цьому закладі.

Олександр ГЛАДУНЕНКО

 

№ 47 від 15 листопада 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 167 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]