Вівторок

23.04.2019

09:11

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Героям Крут присвячувалось
Пам’ятати історію, щоб шанувати свою минувшину, традиції, любити свою країну, рід і будувати майбутнє без насильства і трагедій. Таким був лейтмотив виховного заходу «Крути: трагедія і перемога», проведеного директором Центру культури і дозвілля Світланою Панченко у ДПТНЗ «Острозьке ВПУ– 28» 29 січня.   

На заході були присутні учні групи №17 (майстри Колодзян Марія Адольфівна, Ковалишина Тетяна Сергіївна), та групи №15 (майстер Костенюк Наталія Миколаївна). До них на початку і звернулась Світлана Іванівна із запитанням, яка подія відбулася 29 січня 1918 року. Учні відповіли, що 95 років тому відбувся бій під Крутами. І ведуча поринула в історію.

– Після проголошення Української Народної Республіки Росія не хотіла відпускати молоду незалежну державу зі свого підпорядкування. 28 січня відбулося повстання, яке мало не меті скинути уряд УНР, – розповідала Світлана Іванівна. – На Київ насувалась армія більшовиків, щоб придушити молоду республіку. Тоді і був даний наказ київським студентам, 16, 17-річним юнакам вирушити до станції Крути назустріч цій армії. 300 юнаків копали траншеї у свій зріст, щоб втримати армію, чисельністю близько 6 тисяч вояків. У цих траншеях молоді люди, яким видали всього по три набої, тримали оброну проти озброєного і чисельного ворога...

Світлана Іванівна поєднувала свою розповідь із демонстрацією схеми бою на дошці, акцентувала увагу на нерівності сил, підкреслила, що юнаки тримали оборону 5 годин, аби не пустити більшовиків у столицю. Учні уважно слухали розповідь.

– Один взвод із цих юнаків потрапив у полон. Полонені вмирали жорстокою смертю після катувань. Це була кров, пролита за незалежність. Юнаків урочисто поховали на Аскольдовій горі, але за часів Сталіна цю могилу зрівняли із землею і зробили на тому місці парк відпочинку, – згадує історію ведуча. – Часи змінилися і сьогодні там місці височіє меморіал пам’яті героям Крут. Тож пам’ятаймо криваві уроки історії, шануймо її і свій рід, свою сім’ю, бережімо минуле для нащадків.

За змістовний урок учні щиро подякували Світлані Панченко.

Олена ТОЛОЧИК
№5 від 2 лютого 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 346 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]