Середа

24.04.2019

19:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Герої Небесної сотні врятували Україну

Відомий політик і диси­дент радянських часів Левко Лук’яненко казав, що «Нація, яка не готова посилати синів на смерть, не виживе…». Цю цитату знайшли останньою на сторінці «ВКонтакті» 23-річного Сергія Байдовського (Луцьк), який загинув від вогнепального поранення 20 лютого 2014 року під час українського повстання.  

Нині прізвища героїв «Небесної сотні» відомі більшості українців. Про них розповідають у своїх програмах українські телеканали, пишуть газети, їм присвячують пісні та вірші. Їх іменами називатимуть вулиці, парки та алеї в містах України. Золотом викарбують прізвища героїв на пам’ятниках. Відкриють музеї в їх честь. Так і має бути з людьми, які загинули у боротьбі за свободу.

На цей час відомо близько ста загиблих і померлих через бойові сутички на київському й інших Майданах України. Поки що не про всіх героїв є відомості. Тих, хто загинув, повставши проти влади, яка несла Україні деградацію і рабство – фізичне і розумове, країна має знати. Хто вони?

Є серед загиблих і мешканці Рівненщини. Троє чоловіків загинули 20 лютого 2014 р. у Києві. Гірко писати про те, що полігши за добру долю України Георгій Арутюнян (50 років) залишив круглою сиротою свою 3-річну доньку Ашхен. Менше року тому померла його дружина. Тепер дитина перебуває під опікою старшої сестри. Не краща ситуація із іншим загиблим. Валерій Опанасюк (1971 р.н.) залишив дружину вдовою, а чотирьох дітей – сиротами. Йому обірвала життя снайперська куля. Режисер театру з Рівного Олександр Храпаченко (27 років) також загинув від кулі снайпера.

Ще один наш земляк Іван Городнюк (29 років) із Березного помер через хворобу, яку отримав на Майдані. 19 лютого Іван повернувся додому. Під час останнього штурму «беркутівцями» його облили водою з водометів і побили. Він звернувся до лікарні, почалося лікування. Але вночі з середи на четвер серце молодого чоловіка зупинилося. Ми бачили, як у 20-градусні морози кати поливали бійців Майдану з водометів. Так само робили фашисти у роки Великої Вітчизняної війни з полоненими. Виявляється, «Беркут» діяв так само, як гітлерівці. Але ті вбивали представників чужої нації, наші – українців. Не здригнулись руки спецпризначенців, які цілились людям в очі, в голови, в шиї, в серця.

21 лютого від травм у лікарні загинув ще один рівнянин – 32-річний Анатолій Курач. Він був сильно побитий на Майдані.

Є загиблі й з інших областей України. Згадаймо у цій статті декого з них: Сергій Бондарєв (32 роки) із Краматорська Донецької обл., Назар Войтович (17 років) із Тернополя, Устим Голоднюк (20 років) із Збаража Тернопільської обл., Роман Гурик (19 років) із Івано-Франківська, Ігор Костенко (22 роки) зі Львова, Василь Мойсей (21 рік) із Волинської обл.

Герої не дожили до весни зовсім мало. Їх уже ніколи не буде серед нас. Бійці Небесної сотні не побачать більше яблуневого цвіту, не почують співу пташок, не заспівають пісень… Вони недолюбили, не встигли виростити дітей, не втішать вже ніколи своїх посивілих матерів. Багато чого ще не встигли… Але ці українці зробили так багато для України, для усіх майбутніх поколінь.

На завершення пропоную одну із вулиць нашого міста назвати на честь «Героїв Небесної сотні», щоб вони залишились назавжди у наших серцях красивими, молодими, розумними, працьовитими і мужніми.

Слава Україні ! Слава Героям Майдану!

Катерина КРАВЧУК, учениця Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія»

№10 від 1 березня 2014 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 315 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]