Середа

24.04.2019

18:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Голлівудська іграшка», або У Нетішині знімають кіно
Минулими вихідними у нетішинському Палаці культури за підтримки міського голови Ольги Омельчук, відбулася презентація аматорського фільму ще зовсім молодої, мало кому відомої, проте, безумовно, талановитої дівчини. Акція проходила у рамках благодійної організації «Джерело надії». Кошти від заходу спрямовані у нетішинський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів і підуть на придбання обладнання для розвитку хворих з особливими потребами.


Жила собі дівчинка Ася, разом із татом, мамою і молодшою сестричкою Юлею переживала життєві труднощі, училася старанно, книжки читала. А ще, як усі дівчатка, бавилася лялькою. Проте була спостережливою і мрійницею. Мріяла бути актрисою, у кіно зніматися. А як подорослішала, то мрію свою не забула, а закінчивши виш і отримавши диплом викладача іноземних мов, заходилася втілювати її у дійсність.

Вирішила Анастасія Зінчук, скромна, без впливових батьків, зв’язків і спонсорів, проте наполеглива юнка ні багато, ні мало – зняти кіно. І за декілька місяців зробила (як кажуть режисери) картину і підібрала інтригуючий заголовок – «Голлівудська іграшка».

– За жанром – це короткометражний художній фільм-драма, що розкриває складні взаємини у молодій, на перший погляд благополучній, забезпеченій сім'ї, – розказує дівчина. – Ідея полягає у відповідальності кожного за власне право вибору, яке бумерангом відіб'ється в особистому житті. Сценарій я придумала сама, дивлячись на свою дитячу улюбленицю – колись яскраву і дуже гарну ляльку Барбі. І, як бачите, не утрималася від спокуси – право режисера на роль для себе – граю роль ляльки, американської ексклюзивної іграшки з Голлівуду.

– А хто виконавці інших ролей? Це Твої друзі?

– Так, але по-перше, дякую Богові за можливість бути в потрібний час, в потрібному місці з ними, такими неординарними людьми, як Мілена, Влад, Максим, Артем, Женя. Нас об'єднала спільна життєва позиція – за здоровий спосіб життя та бажання змінити дійсність на краще. А ще моя подяка людям, які присутні за кадром – оператору Антону Нарожному, якому я дуже вдячна за творчий підхід, перукарці Ірині Батюк, інструктору з верхової їзди Миколі Герасименко. Вони знімалися в епізодах і допомагали фінансово, як і декілька підприємців нашого міста.

– Наскільки важко для Тебе було вперше «варитися в цій кінематографічній кухні»?

– Одній – неможливо. Але якщо поряд друзі, вони – як зірки, інколи їх не видно, проте, справжні, вони вчасно з'являються і, як Ангел-охоронець підтримують і допомагають…

Центральна глядацька зала міського Палацу культури майже вщент заповнена. Дуже багато молодих. Оплесками зустрічають глядачі акторську команду і головну винуватицю презентації – Анастасію.

Беззаперечно, дебют Анастасії можна оцінювати по-різному. Вказувати на недоліки, сперечатися про переваги – у першому фільмі юної режисерки цього всього вдосталь. Проте головне, на мій погляд, у тому, що фільм створений в українській глибинці буквально з нічого, без суттєвої фінансової допомоги зі сторони, без продюсерської опіки (і ще багато без чого). Такий фільм є! Він як витвір творчості зовсім юної особистості має право на існування, бо викликає роздуми, міркування про боротьбу добра і зла у житті людей, про благотворне втручання Божественної сили у напружені моменти суворої буденності, про зміст подружніх і дружніх відносин.

І наостанок – інформація до роздумів. Нещодавно у Києві завершився 41 міжнародний кінофестиваль «Молодість». А у Рівному розпочався фестиваль молодіжного аматорського кіно з символічною назвою «Двері». У Нетішині знімається кіно… А вам, острожани, слабо?!

На фото кадри з фільму «Голлівудська іграшка»: Лео – Євген Савчук, лялька – Анастасія Зінчук

Елла БІЛЮК

Просмотров: 287 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]