Вівторок

23.04.2019

04:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Гості з Донбасу зустрілися на Замковій горі

Однією з причин війни на Донбасі, хоча й не основною, є те, що між сходом і заходом України в ХХІ столітті виник вакуум спілкування та взаєморозуміння. Ту неприродну порожнечу заповнила брехлива пропаганда клятої москалії. Вона затуманила багатьом свідомість і в ній ми, мешканці більшої частини України, є кровожерливими бандерівцями, фашистами (хоча це настільки безграмотно і примітивно, що диву даєшся), хунтою і тому подібне. Волонтери, церква, влада, різні організації, підприємства, доброзичливі громадяни намагаються робити все, щоб розтопити холодний лід недовіри. Для цього збирається й передається різна матеріальна допомога, запрошуємо східняків до нас в гості.

«Замкова гора» на своїх сторінках двічі розповідала про зібрану у травні – червні матеріальну допомогу прихожанами, служителями УПЦ Острожчини і всієї Рівненщини та поїздку на Донбас для передачі харчів, коштів та багатьох інших необхідних речей населенню, яке потерпає від війни. Під час перебування в прифронтових районах делегація з нашої області побувала і в благодійній організації «Центр допомоги дітям «Отчий дім» міста Красноармійськ Донецької області. Після передачі гуманітарної допомоги керівник групи, настоятель Свято-Воскресенського храму в нашому місті, отець Віктор Земляний багато спілкувався із керівниками благодійного дитячого притулку. З’ясувалося, що вони з дітьми мають бажання влітку десь відпочити і не проти поїхати на Рівненщину. Після вирішення багатьох організаційних питань з нашої області для благодійної організації надійшло офіційне запрошення від облдержадміністрації відвідати наш край.

Директор «Отчого дому» Олексій Каган розповів, що їхнє місто тепер є прифронтовим. Останнім часом районний центр із населенням до війни 70 тисяч обстрілам терористів не піддається, хоча в місті чути гучні канонади. Майже 30 дітей з Донецької області віком від 5 до 18 років та їх керівники на Рівненщині були 10 днів. За цей час вони відвідали багато визначних місць нашої області й навіть Тернопільщини, зокрема, вони побували в Рівному, Дубно, Почаєві, Кременці, Межирічі та ін., де знайомились із історико-культурними та архітектурними пам’ятками. Проживали гості в монастирі, що знаходиться в селі Онишківці Дубенського району. Побували донеччани і в нашому місті, де для них була організована екскурсія до краєзнавчого музею. Перед нею я спілкувався з керівником групи. Цікаво, що саме тоді, коли діти з Красноармійська тільки входили в замок, звідти вже повертався один із загонів «Корчагінця». Там були діти із Селідово, Авдіївки, Луганської області. Тож вийшло досить цікаво, що саме на Замковій горі зустрілися земляки з далекого Донбасу, хоча їх до нас привели різні дороги.

– Ми вперше на Західній Україні й дуже приємно вражені побаченим і ставленням місцевих людей до нас, – розповідав Олексій Олексійович. – Програма нашого перебування на Західній Україні дуже насичена і цікава. Я вважаю, що такі візити дуже корисні для об’єднання країни. Думаю, що тепер, коли ми почуємо про негативне ставлення на Західній Україні до донеччан, то зможемо аргументовано заперечити. Я знаю, що від вас наші земляки поверталися з дуже хорошими враженнями. Приємно, що і наших дітей та нас зустріли гарно.

Іван ПАВЛІВ

№ 34 від 22 серпня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 289 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]