Середа

24.04.2019

15:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Готується багаторівнева та багатокомпонентна пенсійна система

Багато українців, які перебувають на заслуженому відпочинку, маючи великий стаж та свого часу отримуючи невелику зарплату, нині й пенсію отримують невелику. І це не додає оптимізму на день завтрашній, з огляду на те, як стрімко дорожчає фактично все: комунальні послуги, продукти харчування, проїзд у транспорті тощо. 

Тепер пенсійне забезпечення в Україні базується на солідарній системі загальнообов`язкового пенсійного страхування. За неї кожне наступне покоління, відраховуючи певну частину доходу, утримує за цей кошт наступне покоління, яке вже стало непрацездатним. Щоб виплачувати ті невеликі суми пенсій, які є у понад 95% українців нині, Пенсійний фонд отримує дотації від держави на майже 80 мільярдів гривень щороку.

У Верховній Раді України 30 квітня 2015 року зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».

Проект даного Закону розроблявся із залученням центральних органів виконавчої влади (основні розробники Мінсоцполітики та Пенсійний фонд), народних депутатів України, соціальних партнерів (Федерація роботодавців та Федерація професійних спілок), громадських організацій, зокрема Проекту реанімаційних реформ, USAID, міжнародних експертів, науковців, представників асоціацій учасників системи недержавного пенсійного забезпечення тощо. Розробленим проектом Закону передбачається удосконалення функціонування солідарної системи, зокрема, призначення всіх пенсій за одним законом та скасування спеціальних пенсій (крім військових та наукових), звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат та визначення розмірів всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них в одному Законі. З 1 червня 2015 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам (судді, прокурори та народні депутати) призначатиметься на загальних умовах. Спеціальні пенсії, призначені до 1 червня 2015 року будуть виплачуватись у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати.

Уряд має на меті здійснити комплексну реформу системи пенсійного забезпечення в Україні. Пенсійний фонд має поступово перетворитися на класичну страхову компанію, коли люди з неї отримуватимуть лише те, що накопичили під час роботи у вигляді соціальних внесків. Інші витрати братиме на себе держбюджет. Лише від того, який у людини трудовий стаж та скільки внесків за цей час вона сплатила, залежатиме у майбутньому розмір її пенсійних виплат у солідарній і в накопичувальній системах та в системі недержаного пенсійного страхування.

Отже, мета реформи – розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел:

– солідарної системи;

– накопичувальної системи;

– системи недержавного пенсійного забезпечення.

Впровадження накопичувальної системи дозволить розвантажити солідарну систему, сформує індивідуальні накопичення громадян, дасть можливість залучати інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки, дасть поштовх розвитку національного фондового ринку.
Накопичувальну пенсійну систему планується запровадити з 1 січня 2017 року. Вона передбачатиме два вікові рівні залучених до неї людей. Обов’язковому страхуванню підлягатимуть особи до 35 років – щоб у них було достатньо часу для накопичення пенсійних активів як відчутної доплати до солідарної пенсії. Також у накопичувальній системі на добровільних засадах зможуть взяти участь особи віком від 36 до 55 років. Передбачається, що у 2017 році ставка внеску становитиме 2 відсотки і кожного наступного року вона буде збільшуватися на 1 відсоток, до досягнення 7 відсотків у 2022 році, у подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним. Ці гроші людина відраховуватиме не як додаток до нинішніх внесків, зокрема до єдиного соціального, який сплачують працівникі і підприємці. Загальна ставка цього внеску не збільшуватиметься.

Відбуватиметься перерозподіл коштів у межах того внеску, який сплачують зараз. За розрахунком фахівців, 1 січня 2017 року буде найбільш сприятлививим часом і для старту недержавного пенсійного страхування.

Міністр соціальної політики Павло Розенко наголошує, що план реформ отримав позитивну оцінку парламентаріїв, фахівців і самих пенсіонерів. Найбільшу пересторогу викликає питання довіри до системи накопичення. Та Павло Розенко запевнив, що саме держава гарантуватиме контроль і безпеку збереження коштів. Адже вона та Пенсійний фонд створюватимуть накопичувальний фонд та забезпечуватимуть роботу Ради цього фонду, склад якої Кабмін формуватиме прозоро і відкрито. І саме цей фонд адмініструватиме накопичувальну пенсійну систему та за конкурсом залучатиме до нього компанії з управління активами. Отже, держава не дозволить зловживати цими коштами, або використовувати їх у сумнівних операціях.

За додатковою інформацією звертатись за тел. 23005 або за адресою: пр-т Незалежності, 9, каб. 207, 209.

Тетяна ОПАНАСЮК,
заступник начальника управління ПФУ в Острозькому районі

№ 23 від 5 червня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 272 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]