П'ятниця

19.04.2019

17:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Говорили про Шевченка і музику

На мобільні людей поважного віку – членів Рівненського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації пенсіонерів, в тому числі й острожан, – надійшло смс: «Дорогі друзі, запрошуємо вас на святковий захід, приурочений до 200-річчя від Дня народження Т. Шевченка. Середа, 5 березня, Рівн. обл. наук. бібліотека, відділ мистецтв, початок о 13:30». Звісно, на таке запрошення неможливо було не відгукнутися.  

І ось затишне приміщення, прик­рашене портретами видатної людини, роботами учнів шкіл та проф­техучилищ, присвячених самому поетові та його творам, серед яких є й твори учнів Острозького ВПУ. І – зазвучали музичні інструменти капели бандуристів Рівненського музучилища «Рівненчанка» (художній керівник Мирослава Очеретяна). До речі, серед його учнів є й острожанки. Так почалася музично-літературна композиція «Живий у правді віковій в піснях і слові заповіту». Учасники заходу відкрили «музичне обличчя» Т. Шевченка, перегорнули цікаві сторінки біографії й творчості, його ставлення до музичного мистецтва. Також було повідано про вплив творчості поета на розвиток української музичної культури. Музика посідала в житті Тараса Григоровича особливе місце. Він сам не раз полюбляв співати й слухати спів та гру на інструментах інших. Його поезія стала джерелом натхнення для багатьох композиторів, згадаємо хоча б, як у радянські часи радіо щоранку пробуджувало нас мелодією «Реве та стогне…». Практично, кожний поетичний твір цього поета можна покласти на музику, причому різностильову – навіть на таку сучасну як реп і рок.

Також виступали представники Інституту мистецтв гуманітарного університету. Чудово вели концерт третьокурсниці Аня Чуб та Вікторія Стоїк. А ось несподіваними для всіх стали виступ Миколи Свердлюка, директора «Рівнекниги», читання власного вірша, присвяченого Кобзареві, заступника керівника Рівненського регіонального відділення ВАП Тамари Ткач, присутність на заході народної артистки України Марії-Наталі Фарини.

Щоправда, у зв’язку з останніми подіями в країні репертуар дещо було змінено, про що повідомляли самі учасники концерту. Тому звучало більше журливих мелодій, аніж жартівливих. Та це аж ніяк не вплинуло на загальній піднесений настрій присутніх.

Олександр ВАСИЛЕНКО

№12 від 15 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 276 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]