Вівторок

23.04.2019

08:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Грудне годування – запорука здорової дитини
Грудне годування – це природний процес, який є продовженням харчування дитини в лоні матері через пуповину. Грудне молоко містить усі поживні речовини, які необхідні дитині, захищає малюка від інфекцій, воно легко засвоюється організмом немовляти, сприяє формування фізіологічної мікрофлори кишківника.

Грудне годування забезпечує тісний психоемоційний зв’язок матері і дитини, сприяє гармонійному розвитку немовляти, позитивно впливає на здоров’я матері, продовжує тривалість фізіологічного періоду неплідності після пологів. Крім того, грудне молоко є безкоштовним, на відміну від штучних сумішей. Молоко матері – найкраща їжа для немовляти. Воно ідеально пристосоване до всіх особливостей травлення і обміну речовин новонародженої дитини. Склад грудного молока є індивідуальним для кожної дитини. Захисна роль грудного молока забезпечується вмістом в ньому специфічних та неспецифічних протиінфекційних та протиалергічних факторів. Під час годування груддю між матір’ю та дитиною встановлюється особлива близькість, яка зберігається на все життя. Сучасні наукові дослідження довели, що у дітей, яких вигодовували груддю, ризик розвитку в майбутньому ожиріння, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інсульту, цукрового діабету тощо значно нижчий, ніж у дітей, яких вигодовували штучно.

Грудне годування має важливі переваги для здоров’я матері. Воно сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду, зменшує ризик виникнення мастопатій, доброякісних і злоякісних пухлин молочної залози, онкологічних захворювань матки і яєчників у майбутньому.

Грудне годування має суттєві економічні переваги для всієї сім’ї, оскільки економить сімейний бюджет не тільки на купівлі молочних сумішей, а й ліків для дитини, ризик захворіти у якої набагато нижчий, ніж у немовляти, яке годують молочними сумішами.

Грудне молоко – завжди натуральна, стерильна, тепла їжа.

Тривале годування материнським молоком одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров’я малюка не тільки протягом першого року, але й наступні періоди життя. Щоб забезпечити тривале і успішне годування, потрібно дотримуватись наступних правил:

– годуйте дитину "за вимогою”;

– не уникайте нічного годування;

– грудне годування має відбуватися в спокійній атмосфері.

Здорова дитина, яка отримує достатню кількість молока, не потребує додаткового споживання води, відварів або чаю. Протягом перших 5-6 місяців природне вигодовування практично повністю забезпечує дитину харчовими і біологічно активними речовинами.

Правильне харчування мами під час грудного вигодовування має важливе значення для здоров’я дитини.

Ви повинні їсти звичайну їжу. У день краще всього їсти кілька разів невеликими порціями. Слід збільшити в раціоні кількість молока і молочних продуктів. Рекомендується вживати такі продукти як хліб, картопля, крупи, особливо рис.

Кожний прийом їжі повинен включати фрукти і овочі. Принаймні, два рази на день потрібно їсти продукти з високою кількістю заліза: пісне м’ясо, рибу, бобові.

Рекомендується збагачення раціону рослинними оліями. Слід обмежити кількість солодощів. Чай повинен бути замінений на овочеві та фруктові соки, негазовану мінеральну воду. Ви повинні уникати вживання продуктів, які б у вашої дитини викликали побічні ефекти після годування.

В пологовому будинку Острозької ЦРЛ за 9 місяців 2011 року народилося 335 живих дітей. З них на грудному годуванні була 331 дитина (98,8%). Перше прикладання малюка до грудей в пологовій залі проводилося 301 дитині (89,9%); ранній контакт "шкіра до шкіри” був проведений 320 дітям (95,9%). Це допомогло дітям швидше і краще адаптуватися до мов зовнішнього середовища, сприяло зменшенню можливості розвитку інфекції у дитини і матері, ранньому встановленню лактації.

Найбільшою перевагою грудного вигодовування є здоров’я дитини і її позитивна налаштованість у житті, а також формування взаєморозуміння між матір’ю та дитиною, їхня любов та прив’язаність. До речі, згідно з даними Американської академії педіатрії діти, які споживали материнське молоко, легше контактують з іншими людьми, мають вищий індекс інтелектуального розвитку.

Людмила АДАМСЬКА, лікар-неонатолог
Просмотров: 549 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]