Неділя

21.04.2019

21:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І через три століття Бах живий

Кажуть, справжнє мистецтво непідвладне часу. Особливо, коли говоримо про музику. Минають століття, епохи, змінюються суспільства, а класична музика продовжує знаходити місце у наших серцях. Нещодавно в Острозькій дитячій музичній школі відбувся святковий концерт з нагоди 330-річчя від дня народження видатного німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха. 

На початку присутнім був запропонований для перегляду фільм про життя і творчість композитора. У ньому можна було побачити, що Бах при житті не дістав заслуженого визнання, тому що його глибока і серйозна музика не подобалась аристократам, а церква вважала її надто живою. І лише в ХІХ ст. відомий німецький композитор Фелікс Мендельсон відкрив світові твори Баха, натрапивши в архіві на дивні старовинні рукописи.

Розпочався концерт з виконання Ольгою Даценюк твору «У Баха в Томас Кірхе», який написав сучасний композитор Віктор Купревич під враженням відвідин музею Баха. Звучали твори, які композитор написав для вдосконалення гри на клавірі своєї другої дружини Анни Магдалени, яка мала чудовий голос і слух. Менуети з «Нотних зошитів для Анни Магдалени Бах» виконали Любов Ундір та Алла Ваколюк, а прелюдії – Анна Сивук та Денис Вознюк. Зоряна Затірка ознайомила присутніх з двоголосною інвенцією «Ля-мінор», а Микола Данілов – з «Фантазією». Прекрасно звучали «Прелюдія» та фуга «Сі-бемоль-мажор» у виконанні Ангеліни Даценюк. Поліфонічний стиль більшості творів Баха підтвердила Іванна Примак у прелюдії і фузі «Ре-мінор». Візитівку музики Баха – токату і фугу «Ре-мінор» – майстерно виконав Назарій Халанчук. Знайомили присутніх з творчістю композитора та інших, які черпали натхнення в Баха, Софія Канцедал, яка виконала полонез, Олександр Зеленюк, який виконав прелюдію на гітарі, Світлана Ткачук, Костянтин Глухий, Катерина Єсіпова, Анастасія Мілецька та Анна Лавренюк.

Таким чином, концерт став не лише вшануванням пам’яті видатного композитора Йоганна Себастьяна Баха, але й святом відпочинку для душі.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 203 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]