Субота

20.04.2019

19:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І корисно і цікаво
За часів СРСР майже всі молодіжні ініціативи йшли від комсомолу – молодіжної організації, яка готувала зміну для тодішньої пануючої комуністичної партії. Держава всіляко підтримувала починання спілки молоді, популяризовувала їх роботу в пресі, знаходила необхідні кошти. Неформалів, навпаки, – притісняли, їх діяльність, у переважній більшості, оцінювалась негативно. З розпадом імперії затих комсомол, але ініціативна молодь є. Все частіше ми пишемо про неформальні об’єднання, які самоорганізовуються для змістовного проведення вільного часу.  

Поїздку в Дубно на велосипедах організував 16 червня клуб «Веломасив». Спочатку він створився в популярній молодіжній соціальній мережі «В Контакте». Сьогодні в групі вже нараховується більше 110 учасників. Ті, хто там зареєстрований, зможуть легко знайти групу, набравши у пошуку слово «Веломасив». Потім виникла ідея організувати подорож. Завдяки Інтернету та мобільному зв’язку, швидко обговорили всі деталі і зібрались в обумовленому місці. Щоправда, не всі прийшли, але перша мандрівка була успішною.­

Подорож позаминулої неділі до Дубно організували двоє острожан – Костянтин Варишнюк, Іван Гонта – та Віра Кузів із Нетішина. Першими вирушили у дорогу нетішинці. Біля 9 години вони були вже в нашому місті, де на них очікували острожани. Від вузла зв’язку група із 11 осіб на гірських і шосейних велосипедах вирушила в бік Здолбунова. Біля Рівного велосипедисти виїхали на відремонтовану до Євро-2012 трасу Київ – Чоп і нею попрямували до місця призначення. Дорогою кілька разів відпочивали, бо у групі, поряд із добре підготовленими спортсменами, були початківці, дівчата, які швидко втомлювались, долаючи значну відстань. Дорога до Дубно забрала близько 5 годин.

У старовинному місті група велосипедистів із Острога та Нетішина оглянула замок та музей у ньому, побувала у Тараканівському форті (на фото). Відпочивши трохи та пообідавши, ті, хто мали більше сил, вирушили у зворотній шлях на велосипедах – 6 учасників групи. Інші п’ятеро – добирались електричками. Вони були вдома біля 19 години. Друга група часу витратила на дорогу більше. Її члени були вдома біля 2 години ночі. Хоч всі були дуже втомлені, але задоволені побаченим і тим, що задум успішно реалізували.

– Діяльність нашого клубу «Веломасив» спрямована на утвердження серед його членів здорового способу життя, – розповідає один із організаторів подорожі у Дубно, учень ДПТНЗ «Острозьке ВПУ», який навчається на перукаря, Костянтин Варишнюк. – Ця велоподорож не перша наша акція. Ми вже їздили до Славути, Шепетівки, Клевані, були також мандрівки Кримом. Найближчим часом плануємо подібну подорож до Почаєва, а 30 червня мають відбутися змагання серед членів нашого неформального об’єднання в Нетішині неподалік ХАЕС. Подорож всім дуже сподобалась. Люди спостерігали за нами, може самі захочуть долучитися до нас. У дорозі ми зустрічали таких, як ми, мандрівників, які подорожують Україною. Такий відпочинок і для здоров’я корисний, і побачити та дізнатися можна багато цікавого.

Іван ПАВЛІВ

№26 від 29 червня 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 333 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]