П'ятниця

24.05.2019

17:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І магістрат, і водокачка…
Прямуючи через наше місто на Шумськ чи Ізяслав, мандрівник, рухаючись проспектом Незалежності, поверне на невелику вулицю Князів Острозьких. Почавшись від перехрестя з проспектом Незалежності, вона закінчується перед містком, який межує її із вулицею Бельмаж. На початку вулиці встановлено пам’ятник князям Острозьким – Федору, Василю Івановичу та Василю-Костянтину. В кінці вулиці розміщений міський межовий знак.

Рід князів Острозьких вперше згадується у Густинському літописі під 1340 роком (згадка стосується першого достовірно відомого князя, засновника династії Данила Дмитровича). Його нащадки уславилися як видатні полководці (Федір Федорович та Костянтин Іванович), діячі української культури (Василь-Костянтин Острозький) і... святі (Федір Данилович). Припинився рід Острозьких зі смертю онуки В.-К. Острозького – Анни-Алоїзи Ходкевич у 1654 році.

У польські часи у будинку, в якому розташований магазин «Троянда» (біля приміщення «швидкої допомоги»), знаходився магістрат. У ньому працював і навіть трохи жив бургомістр. Одним із них був Жураковський, а першим бургомістром за Польщі був Войцеховський.

Неподалік магістрату знаходилась водонапірна башта, звідки отримували воду багато будинків міста. Рухаючись в бік Шумська, на вулиці знаходились два будинки, у яких жили священики, у тому числі і в теперішньому приміщенні міського соцзахисту. Цікаво, що у приміщенні теперішньої стоматологічної поліклініки за Польщі знаходилось офіцерське казино.

Ця вулиця, як і проспект Незалежності, мала різні назви: 3 Мая (на честь одної з перших у світі конституцій – Польської, до створення якої був причетний колишній власник Острога Станіслав Малаховський), 1 Мая (на честь Міжнародного дня солідарності трудящих), Маріїнська (на честь дружини одного з імператорів Російської держави).

На вулиці Князів Острозьких знаходиться одне нині з працюючих підприємств – завод мінводи. А ще є чотири магазини і два ресторани. З цієї вулиці можна потрапити до костелу, а також замкового комплексу, міської ради. Там також знаходиться стоматологічна поліклініка, станція швидкої медичної допомоги, міський відділ соцзахисту.

Іван МОЧЕРНЯК
Просмотров: 324 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]