Субота

20.04.2019

08:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І молодь хвилює чистота міста
Сміття, чистота, бродячі тварини – ці питання найбільше цікавили учасників обмінної програми «Канада. Світ. Молодь» під час зустрічі з владою міста минулої п’ятниці. Такі заходи в рамках програми вже стали традиційними. Особисте знайомство та спілкування з молоддю у форматі запитання-відповідь вели міський голова Олександр Шикер, перший заступник міського голови Віталій Ундір та заступник міського голови Ольга Логвін.

Розпочалася зустріч із розповіді міського голови про Острог – його древню історію, сьогодення, «родзинки». Під час знайомства кожен учасник програми розповідав про рід занять та малу батьківщину, а представники влади демонстрували свою обізнаність тамтешніми особливостями. Загалом, географія учасників програми, окрім канадійців, дуже широка: Острожчина, Київ, Дніпропетровськ, Луцьк, Сарни.

Перше питання студентів було про перспективу сміттєпереробного заводу на Рівненщині. Олександр Шикер розповів про побудову заводу у обласному центрі, відходи переробки якого будуть використовуватись і на виробництві в Здолбунові. Цікавила студентів і система роздільного сортування сміття у місті, важелі впливу на населення, яке смітить. Відповідаючи на це, Віталій Ундір розповів про своє недавнє перебування на стажуванні в США і досвід міста Толідо в цьому питанні – людям дешевше привозити сміття на пункт його прийому, аніж платити за його вивіз комунальникам. У нас же встановлені контейнери на різні види сміття, сміттярів карають штрафами, а для стимуляції вивозу діє пункт прийому вторсировини – петпляшки, макулатури, щоб люди ще і могли заробити на смітті. Ольга Логвін розповіла, що закупка контейнерів для роздільного збору сміття, автомобіля для його вивозу стала результатом виграного Острогом кілька років тому гранту у Фонді підтримки органів місцевого самоврядування. В його рамках була розроблена і реалізована в дитсадках екологічна програма, спрямована на привчання дітей дошкільного віку до таких міні-контейнерів. Адже культура побуту виховується змалечку.

Також учасники зустрічі запитували як місто бореться з бродячими собаками. На що отримали відповідь Ольги Андріївни про відсутність коштів на це у бюджеті і створення громадської організації «Екодруг», яка буде залучати громаду до вирішення цієї проблеми. Віталій Олександрович в продовження теми розповів про зустріч з міським головою Рівного Володимиром Хомком, де недавно створено притулок для собак. Для його повноцінного функціонування потрібно 1,5 мільйони гривень, адже стерилізація однієї собаки вартує 200 гривень. Звісно, що для Острога це дуже великі гроші. Він розповів про американський досвід вирішення проблеми – відлов собак, визначення агресивності і стерилізацію тварин. Поцікавився, як у Канаді вирішують цю проблему. Одна з учасниць зустрічі повідомила, що там є притулки для безпритульних тварин, їх не стерилізують і притулки переповнені.

А ще молоді люди цікавились чому у нас немає соціальної реклами в місті, а лише сіті лайти з фотографіями кандидатів у депутати. Віталій Олександрович відповів, що минулого року такі сітілайти були під час загальноміської толоки – «Чисте серце – чисте місто» і після завершення виборів можливо на сіті лайтах буде і соціальна реклама.

На завершення учасники запитали про ставлення влади міста до обмінної програми, бачення її ефективності і перспективи для міста. Віталій Ундір згадав цьогорічний досвід участі юних острожан в польському чемпіонаті «Міні Євро», як можливість пізнання світу і розширення кругозору молоді; візити острозьких музикантів до Польщі, перспективи облаштування парку у місті спільними зусиллями острожан і учасників обмінної програми. Ольга Логвін вважає, що найефективнішим буде вивчення англійської мови в школах міста з допомогою учасників програми, спілкування між молодими людьми про здоровий спосіб життя – обговорення профілактики наркоманії, СНІДу.

Представники влади подякували усім учасникам зустрічі, побажали приємних вражень і плідної роботи в рамках обмінної програми.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 613 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]