Неділя

21.04.2019

21:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І Острог надихає енергетика
Здоров’я. Енергетика. Острог. Ці три слова зумів поєднати майстер гідротехнічного цеху ХАЕС В’ячеслав Поліщук. Як саме? Дуже просто – пішими походами, довжиною у сотні кіометрів, без яких 53-річний чоловік вже не уявляє свого життя….  

На Хмельницьку АЕС уродженець Білогірського району Хмельниччини В’ячеслав Поліщук прибув перед пуском першого енергоблока. Він став учасником завершальної стадії пусконалагоджувальних робіт. У колективі гідротехнічного цеху В’ячеслава знають як прихильника здорового способу життя. Він не палить цигарок, ставиться байдуже до спиртного, у тому числі й до пива. Навідуючись по роботі на різні ділянки електростанції, В’ячеслав принципово не користується ліфтами, навіть тоді, коли потрібно потрапити на високі відмітки. Коли на маршруті трапиться супутник – йому важко встигати за місцевим швидкоходом.

Працюючи на ХАЕС, В’ячеслав почав влаштовувати піші переходи до рідного села. Для початку обрав «марафонську» дистанцію – понад сорок кілометрів. Зрештою зрозумів, що може пройти шлях завдовжки у сімдесят кілометрів – до рідного села. Подібні прогулянки здійснювались двічі на рік.

Нетішинський ходок вирішив вшанувати пам’ять нашого земляка, письменника-гуманіста Миколи Островського, сторічний ювілей якого відзначала громадськість. Відповідною за кілометражем стала і дистанція.

– Походи через Острог дають змогу помилуватись його чудовими краєвидами, – ділиться енергетик. – Не дивно, що у старовинному місті буває стільки гостей!

Не забув фізкультурник і про Олімпійські ігри, під час яких наша збірна показала гарні результати. Того разу здійснено піший перехід у 110 кілометрів. Через рік він вже крокував на честь 60-річчя Великої Перемоги, покращивши попередній результат на десять кілометрів.

Нині працівники ХАЕС живуть передчуттям 25-річного ювілею станції. Саме ця дата спонукала нашого непосидючого пішохода згадати про традицію долання довгих дистанцій без використання транспортних засобів.

– Я вирішив, що знижувати планку не слід і 125 кілометрів буде моєю «п’ятіркою» за роботу станції-ювілярки.

На старт Поліщук вийшов у Білогір’ї о 15 годині 30 хвилин, щоб було ще завидна. До речового мішка поклав найнеобхідніше – мінімальну кількість калорійних продуктів, термос з кавою та пляшку мінеральної води. Ноша мала вагу майже п’ять кілограмів. Розрахунок був на те, що згодом «продуктовий баласт» вичерпається і полегшить пересування. Як зауважив одного разу В’ячеслав: «У дорозі голка буває важкою».

Від Білогір’я пішохідний маршрут проліг до Грицівського перехрестя. Там чоловік з’явився опівночі. Його помітив черговий патруль дорожньо-постової служби. Правоохоронці запропонували трохи зігрітись і пригостили кавою та шоколадом. Водії, помітивши пішохода у спортивній екіпі­ровці, переводили освітлення в режим «ближнє» і пригальмовували. На перепочинки через кожні 15-20 кілометрів він витрачав не більше 8 хвилин, зупиняючись біля облаштованих автобусних зупинок.

До Нетішина скороход дістався наступного дня о 12 годині 30 хвилин. У дорозі провів 21 годину.

– Ноги наче свинцем налиті, відчуття, ніби хтось повставляв сотні голок, – прокоментував наслідки тривалої пішої подорожі нетішинський екстремал.

А ще чоловік обдумує здійснення велопробігу по територіях, прилеглих до кордону нашої держави, загальною протяжністю майже 7 тисяч кілометрів.

Олександр ШУСТЕРУК
№51 від 22 грудня 2012 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 326 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]